Vi­ta­szín­ház az etn­ope­da­gó­gi­ai di­lem­mák­ról

15.50-17.00 

Átrium

Hasznára válik-e a felnövekvő nemzedékeknek egy megszűnt kultúra jelenségeit tanítani? Lehet-e általa korszerű műveltségeszményt kialakítani avagy a haladás gátjává válik?
Milyen veszélyt jelent az igénytelenség avagy az idealizálás/idillizálás nyomán giccsbe hajló hagyományőrzés és a túlzott követelményeket kitűző (bemutatók, fellépések és versenyek) kényszere, az életkorhoz és a tudásszinthez nem igazodó anyagmennyiség és minőség. 

Vezeti: Sereglei András 
 

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!