World ca­fé

Mi a titka a moldvai táncok népszerűségének?

Alulértékeljük vagy túlértékeljük a moldvai táncokat?

 

A World Café egy nagyon rugalmas, együttműködést segítő workshop technika, egy egyszerű módszer arra, hogy lényegi kérdésekkel kapcsolatos társalgások élő hálózatát hozzuk létre.

A részvevők random módon 8 fős asztalokhoz ülnek, majd 3-szor 30 perc időtartamban megadott 3 kérdésre keresik a választ. Az egyes kérdések megválaszolása után a résztvevőknek másik asztalhoz (és lehetőleg minél inkább másokkal vegyülve) kell ülnie az újabb kérdéskör megvitatására. Az asztaloknál azonos időben ugyanazt a kérdést vitatják meg a résztvevők, a beszélgetést ún. asztalgazdák segítik és moderálják. Minden kérdésnél minden asztalnál ülő válasza érvényes. A különböző vélemények, válaszok, problémafelvetések az asztalra tett nagyméretű lapokra kerülnek jegyzetelésre. A 3 kérdéskör megvitatása után az Asztalgazdák elvonulnak, és a lapok jegyzete alapján összefoglalót készítenek, amit közös, minden résztvevő számára nyilvános módon moderált vita keretében ismertetnek.

A World Café módszer segítségével fogjuk körül járni a moldvai táncok folklorizmusa kapcsán gyakran felmerülő dilemmákat. Az egyes, konkrét, egymásra épülő kérdéseket aznap kapják meg a résztvevők.


Időpont: 2023. március 16., 14:30

Helyszín: Átrium

Vissza a konferencia oldalára

 

WOM­EX: A vi­lág­ze­ne leg­na­gyobb ese­mé­nye

Múlt héten zajlott a WOMEX (WORLD MUSIC EXPO) vagyis a nép- és világzene legnagyobb nemzetközi eseménye Manchesterben, ahová összesen 2600 szakember érkezett 108 országból, köztük a Hagyományok Háza négy fős delegáltjai is, akik külön standon mutatták be az intézmény tevékenységeit a zeneipari szaktekintélyeknek.

 

Za­la­eger­szeg nép­mű­vé­sze­te is be­kap­cso­ló­dik

Az idei évben az egész országra kiterjedő kulturális programsorozat indult útjára 1100 éve Európában, 20 éve az Unióban címmel, amely abból az alkalomból született, hogy 2024. július 1-jével Magyarország átvette az Európai Unió Tanácsának soros elnökségét. 

Isz­tam­bul­ban a Ma­gyar Ál­la­mi Né­pi Együt­tes

A Tiszta forrás című előadásban Guessous Majda Mária „Mesi”, a Győri Balett és a Magyar Állami Népi Együttes közösen tiszteleg Bartók munkássága, valamint a török és a magyar kulturális kapcsolódások előtt. A Tiszta forrás október 15-én este Budapest után Isztambulban, az Atatürk Kulturális Központban is debütál.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!