World ca­fé

Mi a titka a moldvai táncok népszerűségének?

Alulértékeljük vagy túlértékeljük a moldvai táncokat?

 

A World Café egy nagyon rugalmas, együttműködést segítő workshop technika, egy egyszerű módszer arra, hogy lényegi kérdésekkel kapcsolatos társalgások élő hálózatát hozzuk létre.

A részvevők random módon 8 fős asztalokhoz ülnek, majd 3-szor 30 perc időtartamban megadott 3 kérdésre keresik a választ. Az egyes kérdések megválaszolása után a résztvevőknek másik asztalhoz (és lehetőleg minél inkább másokkal vegyülve) kell ülnie az újabb kérdéskör megvitatására. Az asztaloknál azonos időben ugyanazt a kérdést vitatják meg a résztvevők, a beszélgetést ún. asztalgazdák segítik és moderálják. Minden kérdésnél minden asztalnál ülő válasza érvényes. A különböző vélemények, válaszok, problémafelvetések az asztalra tett nagyméretű lapokra kerülnek jegyzetelésre. A 3 kérdéskör megvitatása után az Asztalgazdák elvonulnak, és a lapok jegyzete alapján összefoglalót készítenek, amit közös, minden résztvevő számára nyilvános módon moderált vita keretében ismertetnek.

A World Café módszer segítségével fogjuk körül járni a moldvai táncok folklorizmusa kapcsán gyakran felmerülő dilemmákat. Az egyes, konkrét, egymásra épülő kérdéseket aznap kapják meg a résztvevők.


Időpont: 2023. március 16., 14:30

Helyszín: Átrium

Vissza a konferencia oldalára

 

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!