„Történt egyszer, hogy Komádiban egy Fekete Erzsébet nevű tanár, iskolaigazgató-helyettes anyai nagymamája vásznai között talált egy, az 1870-es évekből származó hímzett lepedőt. Ez három szél házi kendervászonból készült, és vékonyabb kenderfonállal került rá a hímzés. Ez az egy szál vászon – ami ma már öreg lepedőként szerepel a helyi legendáriumban – hihetetlen erejű és eredményességű kutató- és alkotómunkát eredményezett. Először csak Fekete Erzsébet életében, aztán szerte Komádiban. Majd eltelt bő fél évszázad, és ma már bátran mondhatjuk, hogy az ő nyomdokain, szerte az országban!
Akikhez már eljutott, akik magukénak érzik – éljenek és dolgozzanak is bármerre a hazában – tőlük azt kérjük, hogy továbbra is szeressék, használják, és hirdessék. Nagy elismerés Komádi városának, sokunk felnevelő közegének azért, hogy büszke és gondos gazdája ennek a kincsnek.
Hozzánk pedig, akik másként is kötődünk ehhez a kincshez, vagy bárki más, akik odahaza hasonlóval rendelkezik Tamási Áron üzen:
„Mi célra vagyunk a világon?” Ábelnek meggyőződése volt, hogy „a madárnak s a melegnek szárnya van s szabadsága, az embernek pedig egyetlen szülőföldje és sok kötelessége” Ezért állt helyt a rengetegben és az országban is.”
(Részlet Komáromi István, a Bihari Népművészeti Egyesület elnökének kiállításmegnyitó beszédéből)
A kiállítás június 10-ig látogatható keddtől péntekig 10 és 18 óra között.