Nép­ze­nei to­vább­kép­zés - szak­mai be­szá­mo­ló

„Indulj el egy úton...

Köszönöm a lehetőséget Berta Alexandra! Régi álmom vált valóra. A következő néhány évtizedben lesz mit gyakorolni.”

 

népzenei továbbképzés Szárszón

Fábián Éva népi ének oktatóval Somogy megyében gyűjtött énekeket, Kuttner Fruzsina hangszeres oktatóval pedig a citerajáték alapjait tanulhatta meg az a 6 pedagógus és tehetségsegítő szakember, aki részt vett a Hagyományok Háza balatonszárszói népzenei továbbképzésén az Nemzeti Tehetség Program támogatásával.

A tananyagválasztás nem volt véletlen, hiszen a résztvevők mindegyike Somogy megyéből valósi, a programnak pedig egyik fontos célja, hogy a saját régiójuk népdalaival, népi játékaival, népzenéjével bővítsék a résztvevők repertoárját, ezzel is hozzájárulva ahhoz, hogy a gyermekek óvodai zenei nevelésében nagyobb hangsúlyt kaphasson a saját tájegységük néphagyománya.

A Néphagyomány Hetedíziglen projekt korábbi éveiben a középiskolások tehetséggondozása volt a fókuszban, idén a tehetségfejlesztő szakembereket vártuk: a háromnapos képzéssel, úgy tűnik, sikerült elkezdeni egy valós hiányt pótlását.

Reméljük, jövőre folytathatjuk a megkezdett munkát!

 

A Nemzeti Tehetség Program és a Miniszterelnökség támogatásával megvalósuló projekt.

 

Miniszterelnökség

 

nemzeti tehetség program

 

 

Me­sék, ame­lyek össze­köt­nek

A 34. Művészetek Völgye fesztiválon a Hagyományok Háza Folkudvara idén is különleges élményekkel várja a látogatókat: minden este 20:30-tól élőszavas mesemondók lépnek színpadra, hogy a magyar néphagyományok kincsestárából merítve varázsolják el a közönséget. 

A Ha­gyo­má­nyok Há­za is „fesz­ti­vá­lo­zik”

A nyári hónapokban a Hagyományok Háza is „fesztiválozik” - a Ház színes programkínálatával számos nyári fesztiválon találkozhat a közönség, így a Gombaszögi Nyári Táborban, a Művészetek Völgye Folkudvarában, a Mesterségek Ünnepén és a Tusnádfürdőn megrendezett Tusványoson is. 

Át­ad­ták az idei Kis­jan­kó Bo­ri-dí­ja­kat

A 2025-ben immár 31. alkalommal megrendezett Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázatra idén rekordszámú pályamű érkezett, 102 alkotó 409 munkája. A népi kézművesség egyik legrangosabb szakmai eseményének számító megmérettetés kiemelkedő színvonalon zajlott. A legkiválóbb pályaművek alkotói különböző kategóriákban – köztük Hagyományos Mesterremek és Modern Míves Termék – részesültek elismerésben.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!