Nép­ze­nei to­vább­kép­zés - szak­mai be­szá­mo­ló

„Indulj el egy úton...

Köszönöm a lehetőséget Berta Alexandra! Régi álmom vált valóra. A következő néhány évtizedben lesz mit gyakorolni.”

 

népzenei továbbképzés Szárszón

Fábián Éva népi ének oktatóval Somogy megyében gyűjtött énekeket, Kuttner Fruzsina hangszeres oktatóval pedig a citerajáték alapjait tanulhatta meg az a 6 pedagógus és tehetségsegítő szakember, aki részt vett a Hagyományok Háza balatonszárszói népzenei továbbképzésén az Nemzeti Tehetség Program támogatásával.

A tananyagválasztás nem volt véletlen, hiszen a résztvevők mindegyike Somogy megyéből valósi, a programnak pedig egyik fontos célja, hogy a saját régiójuk népdalaival, népi játékaival, népzenéjével bővítsék a résztvevők repertoárját, ezzel is hozzájárulva ahhoz, hogy a gyermekek óvodai zenei nevelésében nagyobb hangsúlyt kaphasson a saját tájegységük néphagyománya.

A Néphagyomány Hetedíziglen projekt korábbi éveiben a középiskolások tehetséggondozása volt a fókuszban, idén a tehetségfejlesztő szakembereket vártuk: a háromnapos képzéssel, úgy tűnik, sikerült elkezdeni egy valós hiányt pótlását.

Reméljük, jövőre folytathatjuk a megkezdett munkát!

 

A Nemzeti Tehetség Program és a Miniszterelnökség támogatásával megvalósuló projekt.

 

Miniszterelnökség

 

nemzeti tehetség program

 

 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!