Já­té­kos on­line tár­lat­ve­ze­tés az Élő nép­mű­vé­szet - XVII. Or­szá­gos Nép­mű­vé­sze­ti Ki­ál­lí­tá­son

Ismerje meg játszva az Élő népművészet – XVII. Országos Népművészeti Kiállítást! Játsszon párosítót, kirakót, igaz-hamis játékot, hallgasson zenét, nézze meg, hogy tud kézműves apróságokat készíteni - és persze gyönyörködjön a szebbnél szebb kézműves remekekben!

 

Magyar Népi Iparművészeti Múzeum - Pásztorélet és szakrális terek

Látogasson el egy kattintással a Magyar Népi Iparművészeti Múzeumba és izgalmas, interaktív feladatokon keresztül ismerje meg a pásztorélet jellegzetes kellékeit, a szakrális terek míves alkotásait és a gyermekjátékokat. , tudd meg, mitől karikás a karikásostor, mik a habán kerámia jellegzetességei vagy vedd szemügyre aprólékosan a fa-, nemez-, textil-, tök- gyékény- és vesszőből készült játékokat!

A játékos kalandozás a képre kattintva indul!

 

Hagyományok Háza - Viseletek és kiegészítők régen és ma

Majd ugorjon át a Hagyományok Házába! A földszinti terekben elsősorban hagyományos és újragondolt viseletekkel, kiegészítőkkel, hímzésekkel, nemeztakarókkal és ácsolt ládákkal ismerkedhetnek. Tudjanak meg többet az alkotókról, anyagokról, technikákról, eszközökről, munkafolyamatokról és tájegységekről izgalmas feladatokon és látványos videókon keresztül. 

A játékos kalandozás a képre kattintva indul!

 

Hagyományok Háza - Nógrádi palóc, Hevesi palóc

Az első emeleti játékban a barkók, a matyók és a palócok művészetének megismerésére hívunk Benneteket ezen a héten. Az Élő népművészet - XVII. Népművészeti Kiállítás első emeletén megismerheted az ácsolt ládák készítésének lépéseit, keresztrejtvényt fejthetsz női ruhadarabok segítségével. Bővítsd tudásod - olvass, játssz, nézz videót és halgass zenét - és persze gyöngyörködj a szebbnél szebb alkotársokban!

A játékos kalandozás a képre kattintva indul!

 

Hagyományok Háza - Az otthon világa, Hevesi szőttesek, hangszerek, busók

A második emeleten megtudhatja, hogyan színezték régen a lányok a hajukat, mi minden történik a kenderrel, mire vászon lesz belőle, hogy miről mesélnek a kosárfonó eszközök, hogy mi a guzsaly és mi a tiloló, és sok minden egyéb mellett arra is fény derül, mik a fazekasmester munkájának lépései. Sok-sok játékkal, képpel, videóval várjuk az Élő népművészet kiállítás második emeletén is!

A játékos kalandozás a képre kattintva indul!

 

Múzeumpedagógus és gyermekprogramokért felelős kollégáink úgy állították össze a feladatokat, hogy minden korosztály kedvét tudja lelni a játékokba!
 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!