Ha­gyo­má­nyok Há­za Fűz Né­pi Já­ték­tér

Mindig is szeretted volna a kosaras körhintát kipróbálni? Itt az alkalom – persze csak ha beleférsz a kosárba! De akkor sincs okod búsulni, ha a körhintát esetleg már kinőtted, mert a közel 30 féle kisebb-nagyobb, természetes anyagokból készült népi ügyességi játék között minden játszani vágyó talál kedvére valót. Lehet itt eldobni, elkapni, felkapni, gurítani, célozni, méricskézni, halászni, őrölni, egyensúlyozni, ügyeskedni és persze nevetni, nevetni, nevetni. A Hagyományok Háza új helyszínén garantált az egész család szórakozása. Fűzfavesszőre fel!

Fűz Népi Játékterünkben gyermek és felnőtt egyaránt megtalálja a neki szóló játékot! Pöröghet, foroghat, egyensúlyozhat, tornyot, várat építhet.
Fából készült és vesszőből fonott játékaink mind egy kéz munkája. Kovács Zoltán kosárfonó, népi iparművész álmodta meg és készítette őket.
Az árnyas bokros udvar játékra és pihenésre egyaránt lehetőséget biztosít! 
Kosaras népi körhintánk elröpíti a gyerekeket a régi világ megidézett vásári hangulatába, melyet akár a szülők is hajhatnak!
Az udvarba belépve a Hangszer Barkácsda kézműves asztala fogad, ahol önállóan szárdudát készíthetsz magadnak! A Hangszer barkácsda Fűrészelj, reszelj, csiszolj, kötözz, és már fújhatod is!
 

Nyitva minden nap 11 és 19 óra között.
 

Helyszín: Kapolcs, Jókai utca 15.

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!