Cso­por­tos tár­lat­ve­ze­tés az Or­szá­gos Nép­mű­vé­sze­ti Ki­ál­lí­tá­son

A kiállítás egyelőre csak csoportos tárlatvezetéseken és védettségi igazolvánnyal látogatható. A tárlatvezetés maximális létszáma 15 fő. Az épületen belül a maszk használata kötelező. Kérjük, minden esetben tájékozódjon a szabad helyekről, ne induljon el lefoglalt vagy megvásárolt belépőjegy nélkül!


A 17. alkalommal megrendezett Élő Népművészet Országos Népművészeti Kiállítás a Kárpát-medencei kézművesek ötévente látható legnagyobb seregszemléje. A több mint másfél ezer népművészeti alkotást felvonultató tárlaton tájegységi és tematikus blokkokban tekinthetőek meg a szebbnél szebb lakástextilek, viseletek és mai ruhák, lábbelik, bútorok, ékszerek, konyhai eszközök, kerámiák, játékok, hangszerek és még számos használati és dísztárgy a Hagyományok Háza három szintjén és a Fő utca 6. szám alatti Magyar Népi Iparművészeti Múzeumban. 

Amennyiben csoportosan szeretnének jelentkezni tárlatvezetésre, lehetőség van külön időpont egyeztetésre az alábbi űrlap kitöltésével; ezt követően kollégáink felveszik önökkel a kapcsolatot.
 

  -----   Regisztráció   ----  
 


 

Kedvezmények nélküli jegyár (belépő tárlatvezetéssel): 3000 Ft

Kedvezmények

A tárlatvezetés díját (1000 Ft) kell csak kifizetni:

  • 70 éves kor felett
  • köznevelésben dolgozó pedagógusok, szakképzésben dolgozó oktatók számára (kizárólag az időpontban érvényes igazolvánnyal)
  • a miniszter által kiadott szakmai belépővel és legalább 400 fős taglétszámmal rendelkező, országos hatáskörű közgyűjteményi szakmai szervezet tag számára

25% kedvezmény

  • kerületi lakosok, 
  • Nagycsaládosok Országos Egyesülete (igazolvánnyal max. 2 fő)

50% kedvezmény

  • diák, 
  • nyugdíjas, 
  • Hagyományok Háza Baráti kör, 
  • Hagyományok Háza hallgatói kártya, 
  • Népi Tárgyalkotó Iparművész igazolvány

A tárlatvezetés ingyenes:

  • 6 éves kor alatt 
  • fogyatékkal élőknek és az őket kísérő személynek (jogosultanként 1 fő)

További információ:

Nagy Dóra
nagy.dora@hagyomanyokhaza.hu

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Ro­ma­ni De­sign

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Romani Design egy különleges ruhakölteményét és kiegészítőit is. A most nyíló kiállítás kapcsán beszélgettünk divatról, hitről, identitástudatról Varga Erikával, a Romani Design alapítójával, művészeti vezetőjével. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!