Ak­kor és most - Tá­péi olá­hos

Bemutatjuk azokat a gyűjtéseket, évtizedes felvételeket, archív anyagokat melyekből még ma is rengeteget tanulunk; táncosokat, akiknek a táncaiból mi is merítkezünk. Szeretnénk megmutatni kedvenc felvételeinket: milyen forrásokból, mivé érik bennünk egy-egy mozdulat.


Csongrádi születésű vagyok ezért természetes, hogy fontos számomra ez a Dél-alföldi gyűjtés. Elsők között volt ez a tánc a gyermekkoromban amit tanulhattam és azóta is mindig szép emlékeket idéz fel bennem amikor táncolom. 

Gulyás Norbert, a Magyar Állami Népi Együttes Magyar Bronz Érdemkereszttel kitüntetett táncművésze


Gyűjtés helyszíne: Margitszigeti Szabadtéri Színpad, Budapest
Gyűjtés időpontja:1952
Adatközlő: Ács György, a Népművészet Mestere
Gyűjtők: Albán Tünde, Katona György, Lengyelfi Miklós, Náfrádi László
Zene: Ludas zenekar

 


 MÉG TÖBB GYŰJTÉS 

 

 

 

 

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Ro­ma­ni De­sign

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Romani Design egy különleges ruhakölteményét és kiegészítőit is. A most nyíló kiállítás kapcsán beszélgettünk divatról, hitről, identitástudatról Varga Erikával, a Romani Design alapítójával, művészeti vezetőjével. 

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!