Taj­ti Er­zsé­bet és Bor­bás­né Bu­dai Va­lé­ria

Tajti Erzsébet és Borbásné Budai Valéria, a Jászapáti központtal működő Rokolya varróműhely alkotóközösségének tagjai, viseletvarrók, oktatók. Céljuk a jász hagyományok és viseletek újraélesztése, rekonstruálása, továbbéltetése. Identitásuk tükröződik régi és újabb öltözékeiken is. Fontosak számukra hagyományaik, de fontos az is, hogy a XXI.század életmódjához illő, ma is hordható darabokat alkossanak.

Barabás

A Kis fekete 2020 projektre küldött gyöngyhímzett alkotásokat (öv, táska) tervezte és gyöngyözte Borbásné Budai Valéria, összeállította Donkóné Birkás Tünde. Az alkalmazott díszítmény Géderlakról (Bács-Kiskun megye) zármazik. 

Gyöngyhímzéses főkötő díszítménye újra gondolva. Forrás: Katona Edit - Tompos Lilla: Gyöngy az úri és népi öltözködésben.

Tajti Böbe

A zsinórozott alkotásokat (öv, táska) tervezte és zsinórozta Borbásné Budai Valéria, összeállította Donkóné Birkás Tünde. Az alkalmazott díszítmény Veszelovszki Gusztáv szabómester  XIX. század végi zsinórmintái alapján készült. Forrás: Jász Múzeum, Hortiné Dr. Bathó Edit

 

Elérhetőség:

e-mail

e-mail

 

Tán­co­sa­ink is­mét Er­dély­ben

A Magyar Állami Népi Együttes június 21-én Erdélybe indul. A négynapos előadássorozat Marosvásárhelyen kezdődik, Kolozsváron és Székelyudvarhelyen folytatódik, és az utolsó állomása Nagyvárad. 

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!