Né­meth Haj­nal Au­ro­ra

Sok művészeti ágban alkotok: szobrokat, installációkat készítek, színházi és fesztivál díszleteket tervezek, kivitelezek, performanszokat rendezek, egyedi ékszer és ruha kollekciókat hozok létre, üvegablakokat festek. Alkotásaimban az iparművészet, a képzőművészet, a klasszikus üvegfestészet és a magyar népművészet elemei is visszaköszönnek.

Szeretném megőrizni a múltunk értékes darabjait, miközben átformálom őket a mai világ számára is érthető, hordható, befogadható alakba. Folyamatosan kutatom, hogyan lehet a régi technikákat, motívum kincseket átemelni a jelenbe, úgy hogy megtartsák szépségüket, értéküket, de én is hozzátegyem a saját kézjegyemet.

Az Aurora FolkGlamour projektemben autentikus magyar népviseleteket és ezek újragondolásából született ruháimat és ékszereimet mutatom be fotókon. Szeretném elérni, hogy azok az emberek, akik nem ismerik, nem merik viselni a magyar viseleteket, kedvet kapjanak, hogy a plázákban vett ruhákkal is lehet kombinálni ezeket a darabokat és beilleszthetőek a mindennapjainkba.

Auróra FolkGlamour

FolkGlamour Mária nyakék és fülbevaló: kézzel vésett sárgaréz, lapis lazuli, zafír, citrin és cirkónia drága kövekkel. Az ékszer mintái a Sárközi főkötők hímzésmintáiból inspirálódtak. Készítés éve 2020

 

Elérhetőség:

e-mail

fb

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Új ki­ál­lí­tás nyílt Folk Fashi­on cí­men

A Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Folk Fashion – Divat a folklór című egyedülálló kiállítása révén igazán közelről ismerhetjük meg a magyar népművészet és a divat különleges, időtálló kapcsolatát.

Szak­mai él­mény­nap egye­te­mis­ták­nak

A néphagyomány értékeiről, a hagyományközvetítés sajátos módszertanáról szól az idén harmadik alkalommal megvalósuló Szakmai (élmény)nap a Hagyományok Házában 2025. február 21-én, amelyen gyermekkultúra mesterszakos hallgatók vesznek részt. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!