Berty­né Bog­dá­nyi And­rea

Déd- és nagymamám hímzése, varrása már egészen kis koromban nagy hatással volt rám. Tanulmányaimat mégis egészen más irányban végeztem. 2005-ben elvégeztem a Hagyományok Háza népi játszóházi foglalkozásvezető tanfolyamát, utána néhány éven át Oláh Mártától tanultam gyöngyöt fűzni.

Családanyaként az egyre bővülő családom mellett folyamatosan igyekeztem, igyekszem képezni magam a gyöngyfűzés és viseletvarrás terén. 2015 óta viseletvarrást tanulok Sárospatakiné Fazekas Judit foglalkozásain. Az idén végeztem a Hagyományok Háza Népi ékszerkészítő tanfolyamán.

Vágyom és akarom megérezni és megérteni a paraszti kultúrának azt a mélységét, amelyben gyökerezik és virágzik a magyar tárgyalkotó népművészet. Előadások, táborok, tanfolyamok, gyűjtőutak során igyekszem felszedni azokat a tudáselemeket, amelyekből saját alkotómunkám építkezhet.

bertyné

A Kis Fekete pályázat volt az első megmérettetésem. A Kalota parti kollekció elkészítésekor a sárvásári párta egyes elemeinek eredeti technikáját alkalmaztam. A franciacsatot és a borítéktáskát négyes csomórakások díszítik, a medál a párta alapjának felületkitöltő módszerével készült. A párta eredeti hófehér gyöngyei helyett ekrü színű gyöngyöt választottam.

 

Elérhetőség:

e-mail

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Szak­mai él­mény­nap egye­te­mis­ták­nak

A néphagyomány értékeiről, a hagyományközvetítés sajátos módszertanáról szól az idén harmadik alkalommal megvalósuló Szakmai (élmény)nap a Hagyományok Házában 2025. február 21-én, amelyen gyermekkultúra mesterszakos hallgatók vesznek részt. 

Új ki­ál­lí­tás nyílt Folk Fashi­on cí­men

A Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Folk Fashion – Divat a folklór című egyedülálló kiállítása révén igazán közelről ismerhetjük meg a magyar népművészet és a divat különleges, időtálló kapcsolatát.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!