Berty­né Bog­dá­nyi And­rea

Déd- és nagymamám hímzése, varrása már egészen kis koromban nagy hatással volt rám. Tanulmányaimat mégis egészen más irányban végeztem. 2005-ben elvégeztem a Hagyományok Háza népi játszóházi foglalkozásvezető tanfolyamát, utána néhány éven át Oláh Mártától tanultam gyöngyöt fűzni.

Családanyaként az egyre bővülő családom mellett folyamatosan igyekeztem, igyekszem képezni magam a gyöngyfűzés és viseletvarrás terén. 2015 óta viseletvarrást tanulok Sárospatakiné Fazekas Judit foglalkozásain. Az idén végeztem a Hagyományok Háza Népi ékszerkészítő tanfolyamán.

Vágyom és akarom megérezni és megérteni a paraszti kultúrának azt a mélységét, amelyben gyökerezik és virágzik a magyar tárgyalkotó népművészet. Előadások, táborok, tanfolyamok, gyűjtőutak során igyekszem felszedni azokat a tudáselemeket, amelyekből saját alkotómunkám építkezhet.

bertyné

A Kis Fekete pályázat volt az első megmérettetésem. A Kalota parti kollekció elkészítésekor a sárvásári párta egyes elemeinek eredeti technikáját alkalmaztam. A franciacsatot és a borítéktáskát négyes csomórakások díszítik, a medál a párta alapjának felületkitöltő módszerével készült. A párta eredeti hófehér gyöngyei helyett ekrü színű gyöngyöt választottam.

 

Elérhetőség:

e-mail

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!