Jó­zsa-Sza­ka E. Ka­ta­lin

Nemezkészítő Népművészet Ifjú Mestere

Ahány simítás, ahány öltés, ahány szál gyapjú vagy ahány szem gyöngy, annyi gondolat születik egy nemez elkészítése közben.

A nemezelés alapjait már gyerekkoromban megismertem, de komolyabban foglalkozni a szakmával felnőttként kezdtem. Az egyetemi tanulmányaim mellett 2008-tól párhuzamosan jártam Nádudvarra is a Népi Kézműves Szakgimnáziumba szakmát tanulni. Rendkívüli közösségbe csöppentem, életre szóló barátságok köttettek a szakiskolában töltött évek alatt. A szakoktatói minősítésemet is itt szereztem 2012-ben. Abán élek és itt tanítok az Atilla Király Gimnáziumban angolt és nemezkészítést. Büszke vagyok rá, hogy már több nálunk végzett diák választotta Nádudvart érettségi után szakmát tanulni. Mára kiváló nemezesek, bőrösök és fafaragók lettek. Ily módon a két iskola kötelékei összefonódtak és 2018-tól testvériskolai kapcsolat köti össze a két intézményt.

Emellett tartok tanfolyamokat és nyaranta táborokban is tanítok. Szívesen teljesítek egyedi megrendeléseket is! 2015-ben

Fejér Megye Népművésze lettem, ugyanebben az évben az Országos Népművészeti Kiállításon Gránátalma díjat kaptam és 2016-ban a Népművészet Ifjú Mestere címet nyertem el.

Jozsa-Szaka Kata
Elérhetőség: 

e-mail

WOM­EX: A vi­lág­ze­ne leg­na­gyobb ese­mé­nye

Múlt héten zajlott a WOMEX (WORLD MUSIC EXPO) vagyis a nép- és világzene legnagyobb nemzetközi eseménye Manchesterben, ahová összesen 2600 szakember érkezett 108 országból, köztük a Hagyományok Háza négy fős delegáltjai is, akik külön standon mutatták be az intézmény tevékenységeit a zeneipari szaktekintélyeknek.

 

Za­la­eger­szeg nép­mű­vé­sze­te is be­kap­cso­ló­dik

Az idei évben az egész országra kiterjedő kulturális programsorozat indult útjára 1100 éve Európában, 20 éve az Unióban címmel, amely abból az alkalomból született, hogy 2024. július 1-jével Magyarország átvette az Európai Unió Tanácsának soros elnökségét. 

Isz­tam­bul­ban a Ma­gyar Ál­la­mi Né­pi Együt­tes

A Tiszta forrás című előadásban Guessous Majda Mária „Mesi”, a Győri Balett és a Magyar Állami Népi Együttes közösen tiszteleg Bartók munkássága, valamint a török és a magyar kulturális kapcsolódások előtt. A Tiszta forrás október 15-én este Budapest után Isztambulban, az Atatürk Kulturális Központban is debütál.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!