Sző­jük-fon­juk a me­sét - Kac­ki­ás Ga­ra­bon­ci­á­sok

Rendhagyó Szőjük-fonjuk estre hívjuk mesekedvelő barátinkat 2020. szeptember 3-án 18:30-ra a Hagyományok Háza előtti Corvin térre. Az alkalom különlegessége, hogy ezúttal maga a két „különc” mesemondó, a két Langaléta Garabonciás - Gulyás László és Simándi László - kerül a fókuszba, azaz az általuk képviselt sajátos, olykor a vásári kikiáltókat idéző, garabonciás-gólyalábos, komédiás mesélő stílus.

De ha már kackiás Garabonciások érkeznek hozzánk, természetesen a boszorkányok, a tudóspásztorok, a tizenharmadik iskolát kijárt diákok, a mesés képességekre szert tett sihederek és a bajuszos mesehősök sem maradnak távol.

Tematikus estjeink mindegyikén két-két mesemondó adja egymásnak a szót, szövi-fonja a mesét, ügyesen kalauzolva a közönséget a mesék a gazdag motívumkinccsel díszített, szóval festett világában. Felejtse el a mindennapok gondjait másfél órára, és adja át magát az élőszavas mesemondás üdítő élményének.

A „Kis fe­ke­te” Bu­ka­rest­ben

A Bukaresti Dizájnfesztivál programjaként nyílt meg június 5-én a „Kis fekete” című kiállítás a bukaresti Ion Mincu Építészeti és Urbanisztikai Egyetem MINCU Galériájában.

Bú­csú „Mes­ti­től”

A Táncházmozgalom újabb ikonikus alakjától búcsúzunk az idén; életének 96. évében meghalt Timár Sándor, a Magyar Állami Népi Együttes egykori művészeti vezetője, a társulat örökös tagja, Kossuth- és Erkel Ferenc díjas koreográfus, néptáncpedagógus, a magyar néptáncoktatás egyedi módszertanának kidolgozója, rendező, a nemzet művésze. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!