A hét me­se­mon­dó­ja: Pin­tér Zsolt

Pintér Zsolt turai mesemondó a Rábaköz szívében, Csornán nőtt fel, s már gyermekként megismerkedett a néphagyománnyal, a néptánccal, ami azóta is fontos része az életének. Nagy energiákkal állítja több évtizedes multinacionális környezetben szerzett vezetői tapasztalatait a közösség és a civil szféra szolgálatába.

2015 óta a Galgamenti Művészek Egyesületének elnöke, 2017-től a Meseszó Magyar Mesemondó és Szövegfolklór Egyesület alelnöke. Családjával hozta létre a Csűrdöngölő Alkotó és Rendezvényházat, amely otthont ad kézműves, néptáncos és népmesés foglalkozásoknak, színvonalas művészeti előadásoknak. 

A Hagyományok Háza Magyar népmese-hagyományos mesemondás című kurzusának elvégzése hamar ráébresztette arra a hiányosságra, hogy az élőszavas mesemondás nemcsak, hogy téves megítélések áldozata (pl. hogy gyerekeknek való műfaj), hanem gyakran hiányzik a népművészeti bemutatók, rendezvények soraiból is. E felismerés indította el azon az úton, hogy minél több helyre és minél több embertársához eljuttassa a magyar népmesekincset.

Többszörös páva díjas mesemondásokkal rendelkező mesélő, a Hetedhét Hatvan Népmesefesztivál főszervezője.

Be­mu­tat­ko­zott a Folk_ME Ka­tar­ban

Székely Levente a Hagyományok Háza képviseletében Katarba utazott, hogy részt vegyen a Global Public Diplomacy Network (GPDNet) tizedik közgyűlésén. A találkozón bemutatta a Hagyományok Háza digitális zenei oktatási programját, amely több ország érdeklődését is felkeltette, új együttműködések lehetőségét teremtve.

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!