A hét me­se­mon­dó­ja: Pin­tér Zsolt

Pintér Zsolt turai mesemondó a Rábaköz szívében, Csornán nőtt fel, s már gyermekként megismerkedett a néphagyománnyal, a néptánccal, ami azóta is fontos része az életének. Nagy energiákkal állítja több évtizedes multinacionális környezetben szerzett vezetői tapasztalatait a közösség és a civil szféra szolgálatába.

2015 óta a Galgamenti Művészek Egyesületének elnöke, 2017-től a Meseszó Magyar Mesemondó és Szövegfolklór Egyesület alelnöke. Családjával hozta létre a Csűrdöngölő Alkotó és Rendezvényházat, amely otthont ad kézműves, néptáncos és népmesés foglalkozásoknak, színvonalas művészeti előadásoknak. 

A Hagyományok Háza Magyar népmese-hagyományos mesemondás című kurzusának elvégzése hamar ráébresztette arra a hiányosságra, hogy az élőszavas mesemondás nemcsak, hogy téves megítélések áldozata (pl. hogy gyerekeknek való műfaj), hanem gyakran hiányzik a népművészeti bemutatók, rendezvények soraiból is. E felismerés indította el azon az úton, hogy minél több helyre és minél több embertársához eljuttassa a magyar népmesekincset.

Többszörös páva díjas mesemondásokkal rendelkező mesélő, a Hetedhét Hatvan Népmesefesztivál főszervezője.

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!