Mi­kes La­jos: Pa­lóc fu­ru­lya

Népi iparművész
Különdíj

 

A karantén miatt számos alkotó pályázat időpontja csúszik. Én is készültem egy fafaragó kiállításra, aminek a beadási határideje kitolódott. Így viszont lehetőségem nyílt arra, hogy a már korábban elkészült anyagomat új darabokkal egészítsem ki.

Mikes Lajos furulya

Még tavaly (2019) kaptam édesapámtól pár darab furulyának való bodzafát, amiből egyetlen egy darab árválkodott eldugva a sarokban, arra várva, hogy ha végre több időm lesz, akkor hangszert fabrikáljak belőle. Nagy szerencsémre egy évvel ezelőtt sikerült részt vennem a Hagyományok Háza által szervezett és Gyenes Tamás népi iparművész vezetésével megvalósult, palóc furulyakészítő tanfolyamon. Tekintettel a vírus miatt kialakult helyzetre, mondhatni öröm az ürömben, egyszerre időmilliomos lettem.

Mikes Lajos furulya

Úgyhogy kiszedtem a bocfát a sarokból, kikészítettem a megfelelő szerszámokat és nekiláttam a munkának! Az elkészült furulyára egy kis díszítményt karistoltam, hogy mégse legyen olyan mezítelen szegény. A végén jó gazdagon bemázoltam lenolajjal, visszatörölgettem, s hagytam megszáradni. Azóta is rendszeresen játszok rajta, a szomszédok nagy örömére.

Mikes Lajos furulya

 

<< Vissza a többi pályázathoz

Szár­nya­ló ze­nei öt­le­tek

Május 2-án ismét izgalmas zenei kísérletnek lehetünk szem- és fültanúi, a Hagyományok Háza Népzenei inkubátor programjában, ezúttal ugyanis három tehetséges és kreatív népzenész öltöztet új köntösbe egy közismert magyar népmesét, A szorgalmas és a rest leány történetét. A Cinka triót Paár Julcsi mentorálja.

Érdekel a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!