Ko­vács Zol­tán: Gaz­da­sá­gi ko­sár

Népi iparművész
Jászárokszállás
Különdíj

 

A Jászság kisparaszti gazdaságokban, tanyavilágban gazdag vízfolyásokkal sűrűn tagolt vidékén hajdan minden valamirevaló gazdaember megkötötte télidőben a gazdálkodáshoz szükséges kasokat.

Kovács Zoli gazdasági kosár

Idevaló vagyok, itt nőttem fel. Itt tanultam meg felnőtt fejjel a kaskötést lassan több mint húsz éve. Évek alatt kitanultam a mesterség csínját-bínját. Azóta nincs ami jobban lenyűgöz a vesszőfonásban, mint egy saját használatra kötött kas, egy igazi, nagy kerek gazdasági kosár. A maga egyszerű szépségében, erejével, használhatóságával. Leültem reggel, megfontam délre.

Kovács Zoli gazdasági kosár

Most volt időm. A világ így hozta...Szolgálja e kosár vagy tíz évig gazdáját!

 

<< Vissza a többi pályázathoz

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!