Hasz­mann Gab­ri­el­la: Sa­rok­té­ka

Hivatásos alkotó
Alsócsernáton
Különdíj

 

Ez a saroktéka évekig szunnyadt a padláson, várva sorsa jobbra fordulását. A jelen pályázat olvasása után gondoltam arra, hogy kellene valamit festeni. Halványan derengett, hogy valahol van egy téka elspájzolva. Rövid keresgélés után megtaláltam és egy pár nap gondolkodás után úgy döntöttem, megcsinálom.
Háromszéken nőttem fel, ez a tájegység áll a legközelebb hozzám és ebből adódóan természetesen háromszéki minta került a tékára.

Haszmann Gabriella


A Haszmann Pál Múzeum gyűjteményében lévő szekrény gyönyörű szép mintája inspirált. Régóta kiszemelt minta volt, amit meg akartam festeni, csak azt nem tudtam, mire és hogyan. A régi mintát kicsit átdolgozva született meg az én verzióm.

Haszmann Gabriella

 
Nekem kifejezetten jóleső érzés volt egy kicsit lelassulni és semmi mást nem csinálni, csak festeni, mert egyébként a mindennapos pörgés nem teszi lehetővé a nyugodt alkotást. Tudom magamról, ha festeni tudok, akkor kerek a világ, létszükséglet számomra az ecset.

Haszmann Gabriella


Ebben a megváltozott életkörülményben felszabadító érzés volt a munka, mert tudtam, hogy nem kell rohanni sehová.

 

<< Vissza a többi pályázathoz

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!