Me­zei-Taj­ti csa­lád: Dél-al­föl­di fi­tyu­la- ken­dők

Családi kategória

 

Az aggódás és a szeretet határtalan…

Gondolatok arról, hogy hogyan készült a fityulakendő.

Mezei-Tajti

Amikor még a márciusi nőnapon személyesen tudtunk beszélgetni, tapasztalatokat cserélni Kalmár Eszter oromhegyesi (bácskai) pótnagymamánkkal, aki mellesleg fityulavarró, kocsonyafőző és kalácssütő mester is, és már jó ideje járja az élet iskoláját, vidáman tervezgettük a tengerparti nyaralásunkat. Azután csend következet, aggódás és csak az interneten jöttek a szabásminták és a hírek, az 52(!) napos karanténról, amit Eszterrel együtt sok-sok nagymama töltött egyedül, reménykedve a lezárt határ mellett.

Mezei-Tajti

Mi pedig a keresztlányaimmal, hogy eltöltsük az időt, Eszter és a számítógép segítségével, szeretettel készítettük el a fityulakendőinket, melyeket majd viselünk a nyári, vízparti kiruccanásainkon. A fityulakendők a dél-alföldi, bácska-bánáti fejdíszek mintájára készültek, kétszínoldalasak.

Alkotók: Kalmár Eszter 69 éves, Tajti Erzsébet 49 éves, Mezei Virág 18 éves, Mezei Gréta 13 éves, Sárközi Bianka 19 éves

Modell: Nádi Karolina

<< Vissza a többi pályázathoz

Ran­gos dí­jat ka­pott Ke­le­men Lász­ló

Kallós Zoltán-díjat adományozott dr. Kelemen Lászlónak, az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány elnökének az Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület. A díjat április 13-án vette át a budapesti Hagyományok Háza volt főigazgatója Kolozsvárott, a Protestáns Teológiai Intézetben. 

Érdekel a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!