Ko­vács Lász­ló Ti­bor­né: Al­só­szok­nya

Nem hivatásos alkotó

 

Egyszer egy csipkekészítő elhatározta, hogy elkészíti álmai alsószoknyáját, melyet varrott csipkével fog díszíteni. Amikor a csipkekészítő tanfolyamra járt, megtetszett neki egy technika, melyet bütkötésnek hívnak - Sárközben, Bátán készítették így a pöndőket.

Kovács László Tiborné

Egy szép napon - ekkor 2016-ot írtak - elkezdődött a megvalósítás. Nyolc rész azsúrozás, minden ember öltésével összedolgozás, varrott csipke ékek elkészítése. Ment minden a maga útján, míg a hatodik ék csipkénél hibát vétett az alkotó, és e hibát ollóval kellett volna javítani. Jött a könnyebb megoldás, dobozba került a munka. Egy szép napon, mikor pályázati felhívásban befejezetlen munkák folytatására szólították a kézműveseket, kinyílt az évekig porosodó doboz. Annak reményében készült el összesen 240 munkaóra alatt a bütkötéses alsószoknya, hogy a Mesterségek Ünnepén viselni lehet még az idei évben.

<< Vissza a többi pályázathoz

A Ma­gyar Ál­la­mi né­pi Együt­tes új éva­dot hir­det

A Magyar Állami Népi Együttes izgalmas, jövőbe mutató évaddal jelentkezik a 2025/2026-os szezonban. A hazai közönségre koncentrálva 10 különböző előadásból álló programsorozatot állított össze a Hagyományok Háza színpadára olyan jól ismert, nagy sikerű darabokból, mint a Naplegenda, a Kolozsvári piactéren vagy az Édeskeserű, miközben izgalmas, új bemutatókkal is várja a nagyérdeműt a társulat. 

Meg­je­lent a Kis fe­ke­te pá­lyá­za­ti ki­írás

A Hagyományok Háza ismét meghirdeti egyik legkülönlegesebb és leginspirálóbb pályázatát 2025-ben is: a Kis feketét! Ez a lehetőség olyan népi kézművesek, iparművészek, tervezők és designerek számára szól, akik a divat és a népművészet találkozásában szeretnének maradandót alkotni.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!