Ko­vács Lász­ló Ti­bor­né: Al­só­szok­nya

Nem hivatásos alkotó

 

Egyszer egy csipkekészítő elhatározta, hogy elkészíti álmai alsószoknyáját, melyet varrott csipkével fog díszíteni. Amikor a csipkekészítő tanfolyamra járt, megtetszett neki egy technika, melyet bütkötésnek hívnak - Sárközben, Bátán készítették így a pöndőket.

Kovács László Tiborné

Egy szép napon - ekkor 2016-ot írtak - elkezdődött a megvalósítás. Nyolc rész azsúrozás, minden ember öltésével összedolgozás, varrott csipke ékek elkészítése. Ment minden a maga útján, míg a hatodik ék csipkénél hibát vétett az alkotó, és e hibát ollóval kellett volna javítani. Jött a könnyebb megoldás, dobozba került a munka. Egy szép napon, mikor pályázati felhívásban befejezetlen munkák folytatására szólították a kézműveseket, kinyílt az évekig porosodó doboz. Annak reményében készült el összesen 240 munkaóra alatt a bütkötéses alsószoknya, hogy a Mesterségek Ünnepén viselni lehet még az idei évben.

<< Vissza a többi pályázathoz

Tán­co­sa­ink is­mét Er­dély­ben

A Magyar Állami Népi Együttes június 21-én Erdélybe indul. A négynapos előadássorozat Marosvásárhelyen kezdődik, Kolozsváron és Székelyudvarhelyen folytatódik, és az utolsó állomása Nagyvárad. 

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!