Gönczi­né Lo­vas Ir­ma: Hím­zett pár­na

Nem hivatásos kézműves
Komló

 

Komlói amatőr alkotó vagyok, tagja városunk Díszítőművészeti Műhelyének. A pályázatról az interneten olvastam április végén. Ekkor már hímeztem a „pályaművemet”, április elején kezdtem el. Nem is tudtam akkor, hogy mi lesz belőle, csak találtam egy kis darab anyagot (kb. 50X50 cm) és elkezdtem rajta egy mintát. Később kezdett el körvonalazódni egy párna, de az anyagom nem volt elég hozzá, így kitaláltam, hogy a minta színével azonos színű lesz a hátoldala.

Szakkörünk évente kirándulást tesz, a környékünkön található tájházakat, múzeumokat látogatjuk meg, keressük és gyűjtjük az elfeledett mintákat. Ezt a mintát is egy utunk során fényképeztem, 2019 nyarán a Bajai Néprajzi Múzeumban. Egy bosnyák női ing ujján volt a minta, eredetileg feketével hímezve. Subrika az alapja és egy bimbó van a közepében.

Göncziné Lovas Irma

Többségében a tájegységünkről származó motívumokat hímzek, nagyon szeretem a délszláv mintákat.

 

<< Vissza a többi pályázathoz

 

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Tán­co­sa­ink is­mét Er­dély­ben

A Magyar Állami Népi Együttes június 21-én Erdélybe indul. A négynapos előadássorozat Marosvásárhelyen kezdődik, Kolozsváron és Székelyudvarhelyen folytatódik, és az utolsó állomása Nagyvárad. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!