Inak­tel­ki le­gé­nyes

Elhozzuk nektek azokat a gyűjtéseket, évtizedes felvételeket, archív anyagokat melyekből még ma is rengeteget tanulunk; táncosokat, akiknek a táncaiból mi is merítkezünk. Szeretnénk megmutatni kedvenc felvételeinket: milyen forrásokból, mivé érik bennünk egy-egy mozdulat.

 

Adatközlő:

Kalló Ferenc "Malmi" (1923-2013) Népművészet Mestere (2003)

Gyűjtötték:

Borbély Jolán, Martin György, Mátyás István, Tőtszegi Károly, Varga József

Gyűjtés helye, ideje:

Románia, Kolozs megye, Inaktelke, Kalló Márton udvara, 1963.12.27.

Táncolja:

Pálffy Zoárd

Azért választottam ezt a felvételt, mert Kalló Ferenc elegáns, laza, de mégis energikus előadásmódja nagyon közel áll hozzám. Az ilyen felvételek kapcsán mindig elgondolkodom azon, hogy ezek az egyszerű paraszti életet élő emberek milyen művészi tehetségnek voltak birtokában.


Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Isz­tam­bul­ban a Ma­gyar Ál­la­mi Né­pi Együt­tes

A Tiszta forrás című előadásban Guessous Majda Mária „Mesi”, a Győri Balett és a Magyar Állami Népi Együttes közösen tiszteleg Bartók munkássága, valamint a török és a magyar kulturális kapcsolódások előtt. A Tiszta forrás október 15-én este Budapest után Isztambulban, az Atatürk Kulturális Központban is debütál.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!