Az európai műveltség több évezredes történelme a mítoszok ködébe vész...

Az antik világ, a népvándorlás hullámai s a kereszténység évszázadai után létrejött egy egységes és mégis változatos kultúra ezen a földrészen, melyet a mi hagyományaink is hitelesen közvetítenek.

Műsorunk az őseinktől örökölt nyelven mondja el az emberi érzelmek, a szerelem és halál fenséges harcait a Tavasz (születés), a Nyár (beteljesülés), az Ősz (elmúlás) és a Tél (haláltánc) karakteres színeiben. Mint egy ásatás freskótöredékeit illesztjük össze az évezredek örökölt formáit, kincseit -- egy Karnevál forgatagában.

A történelmi múlt elevenedik meg élő hagyományaink által inspirálva. Közismert dallamaink, táncaink különféle etnikai karaktereket felöltve bizonyítják európai összetartozásunkat.

Az archaikus formák mai feldolgozásával hitet teszünk e közös kultúra folyamatossága mellett.

A látványos táncvízió monumentális, hol sodró, hol lírai jelenetei felidézik az európai s benne a magyar kultúra hatalmas, világunkat formáló hatását. A kialakuló kép egyszerre új és ismerős, átélhető és megélhető.

I. felvonás

Prológus

A Múlt Kútja

Fényhozó

Karnevál

 

Tavasz

Tavaszi ujjongás

Szép Görög Ilona

Sólyomének

Bikák harca

Pünkösd

 

Nyár

Naptánc

Tűzugrás

Boszorkánytánc

Diadalmas Nyár

 

II. felvonás

Ősz

A bor dicsérete

Hervad már ligetünk

Ó, nagy kerek kék ég

Madarak vonulása

 

Tél

Regösének

Sötét Nap

Haláltánc

 

Karnevál

Bemutató: 2005. június 7., Művészetek Palotája Fesztivál Színház

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Isz­tam­bul­ban a Ma­gyar Ál­la­mi Né­pi Együt­tes

A Tiszta forrás című előadásban Guessous Majda Mária „Mesi”, a Győri Balett és a Magyar Állami Népi Együttes közösen tiszteleg Bartók munkássága, valamint a török és a magyar kulturális kapcsolódások előtt. A Tiszta forrás október 15-én este Budapest után Isztambulban, az Atatürk Kulturális Központban is debütál.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!