Tyu­ko­di pá­ros tán­cok

Elhozzuk nektek azokat a gyűjtéseket, évtizedes felvételeket, archív anyagokat melyekből még ma is rengeteget tanulunk; táncosokat, akiknek a táncaiból mi is merítkezünk. Szeretnénk megmutatni kedvenc felvételeinket: milyen forrásokból, mivé érik bennünk egy-egy mozdulat.

 

Adatközlők:

Kajus László és Szuromi Mariska

 

Gyűjtötte: 

Andrásfalvy Bertalan; Pesovár Ferenc; Maácz László; Belohorszky Ferenc

Gyűjtés ideje, helye:

1955, Tyukod

 

 

Táncolja:

Ágfalvi György Magyar Ezüst Érdemkereszttel kitüntetett, Népművészet Ifjú Mestere-díjas, örökös Aranysarkantyús táncos, és Lévay Andrea, 2015-ben Az évad legjobb női táncművésze, Magyar Ezüst Érdemkereszttel kitüntetett táncos

 

Ágfalvi György: Számomra Kajus László tánca a férfias elegancia mintaképe, nyugodt, kiegyensúlyozott mégis dinamikus és erőteljes. E kettősség miatt választottam őt.

Lévay Andrea: Szuromi Mariska női egyénisége tetszett meg, hogy teljes értékű társa párjának, hozzá hasonlóan dinamikus, energikus, mind karakterében mind előadásmodjában.

 

 

Zene:

Tükrös zenekar

 

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Isz­tam­bul­ban a Ma­gyar Ál­la­mi Né­pi Együt­tes

A Tiszta forrás című előadásban Guessous Majda Mária „Mesi”, a Győri Balett és a Magyar Állami Népi Együttes közösen tiszteleg Bartók munkássága, valamint a török és a magyar kulturális kapcsolódások előtt. A Tiszta forrás október 15-én este Budapest után Isztambulban, az Atatürk Kulturális Központban is debütál.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!