Elhozzuk nektek azokat a gyűjtéseket, évtizedes felvételeket, archív anyagokat melyekből még ma is rengeteget tanulunk; táncosokat, akiknek a táncaiból mi is merítkezünk. Szeretnénk megmutatni kedvenc felvételeinket: milyen forrásokból, mivé érik bennünk egy-egy mozdulat.
Adatközlő:
Hidi János és Deák Józsefné, született Balogh Borbála (1956, Nagydobrony)
Táncolja:
Módos Máté örökös Aranysarkantyús, Az évad legjobb pályakezdő táncművésze 2015-ben, Junior Príma díjas, 25. Szolnoki Országos Néptáncfesztivál: A legvidámabb koreográfia alkotói díjas táncos és Almási Berta Csilla Aranygyöngyös és Fülöp Viktor Táncművészeti Ösztöndíjas táncos
A nagydobronyi táncokkal először a Megidézett Kárpátalja c. műsorunk kapcsán találkoztunk. Azóta több alkalommal jártunk és gyűjtöttünk a településen, megszerveztük a helyieknek a "Nagydobronyi szépkorúak bálját" és sikerült együtt táncolnunk Badó Józsefné Géci Erzsébettel, ennek a táncnak egyik utolsó kiemelkedő tudójával.
Első pillanattól lenyűgözött minket az a fajta belső zárt tánckép, mely egységesen jellemző az egész falura. Ez a "félfordítós" páros forma az, mely cégérként áll előttünk a nagydobronyi csárdás kapcsán, így válik e tánc ezer közül is könnyedén felismerhetővé.
Gyűjtötte:
Jakab Ilona, Gábor Anna, Martin György, Pesovár Ferenc
Zene:
Dobroda zenekar