Szi­tá­zós tech­ni­ka

Ezt a technikát általában a nagyobbak is nagyon szeretik.

 

Eszközök:

- olló

- papír

- fogkefe

- szita

- vízfesték

 

1. Hajtsuk félbe az A/4-es lapot. Rajzoljuk rá a mintát. Vágjuk ki.

2. Rögzítsük a sablont egy lapon gémkapoccsal, vagy gyurmaragasztóval 

3. Vizezzük be a fogkefét és dörzsöljük be a festéket (ne legyen nagyon száraz, sem vizes a fogkefénk) Kis lyukú szitánál nem baj, ha több a víz, de nagy lyukúnál túl nagy cseppek lesznek!)

4. A szitát tegyük a minta fölé, és dörzsöljük át a festéket

 5. Mindig mossuk ki a fogkefét, ha új színt használunk!

6.  Kész munka

7. Használhatjuk a kivágott mintát is

 8. A sablont használhatjuk úgy is, hogy szivaccsal festéket nyomkodunk át rajta

8. Kész munka, rajzolhatunk mellé filctollal, vagy festhetünk rá

 

A „Kis fe­ke­te” Bu­ka­rest­ben

A Bukaresti Dizájnfesztivál programjaként nyílt meg június 5-én a „Kis fekete” című kiállítás a bukaresti Ion Mincu Építészeti és Urbanisztikai Egyetem MINCU Galériájában.

Bú­csú „Mes­ti­től”

A Táncházmozgalom újabb ikonikus alakjától búcsúzunk az idén; életének 96. évében meghalt Timár Sándor, a Magyar Állami Népi Együttes egykori művészeti vezetője, a társulat örökös tagja, Kossuth- és Erkel Ferenc díjas koreográfus, néptáncpedagógus, a magyar néptáncoktatás egyedi módszertanának kidolgozója, rendező, a nemzet művésze. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!