Sa­tí­ro­zá­sos tech­ni­ka

Az olajpasztel drága, de ennél a technikánál kevés fogy belőle, hamar sikerélményt okoz ez a technika, érdemes jó minőségű pasztellal dolgozni.

Eszközök:

olajpasztel vagy sima pasztelkréta

 

1. Hajtsunk félbe egy A/4- es dipát (egy vastagabb lapot) és rajzoljuk rá a mintát, majd félbehajtva vágjuk ki.

2. Rögzítsük egy papírra gémkapoccsal, vagy gyurmaragasztóval 

3. Satírozzuk be az ujjunkat az olajpasztellel 

4. A minta szélén kívülről befelé húzogassuk az ujjunkat 

5. Másik színnel másik ujjunkat kenjük be 

 6. Kész minta

7. A kivágott mintát is felhasználhatjuk „inverse”.

 8. filctollal rajzolhatunk köré (használhatunk ember és állatalakokat a faragásos képekről, de a gyerekek fantáziájából is építkezhetünk)

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!