XXI. Or­szá­gos Fa­ze­kas­pá­lyá­zat és Ki­ál­lí­tás

Jelentkezési határidő
2020. július 17. 14:00

A zsűri tagjai:

Csupor István néprajzkutató-fazekas

Csuti Tibor fazekas szakoktató

Hadikfalvi Andrea fazekas szakoktató

Dr. Nagy-Pölös Zoltán néprajzkutató

Pusztai Zsolt néprajzkutató-fazekas

 


Kedves Pályázók!

A pályázat jelentkezési határidejét július 17-ig meghosszabbítjuk, a pályázati anyagok leadása július 14-16-án 10-16 óra közt, július 17-én 10-14 óra közt történik, kizárólag a Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum, 1011 Budapest, Fő utca 6. címen!

Köszönettel!


 

A Hagyományok Háza meghirdeti a XXI. Országos Fazekaspályázatot.

A pályázat célja: a népi fazekasság hagyományainak ápolása, a nagy múltú fazekas-központok tárgyi művészetének megőrzése, továbbfejlesztése, mai lakáskultúrába történő beillesztése, a mai ételkészítési és konyhai eljárásoknak megfelelő alkotások létrehozása.

 
A pályázat témája:

sütő-főző edények

 

Pályázati feltételek:
  • A pályázat nyilvános, melyen részt vehet minden fazekas.
  • Pályázni csak olyan alkotásokkal lehet, amelyek más országos szakági pályázatokon vagy zsűri előtt nem vettek részt.
  • A pályázathoz a Hagyományok Háza zsűriadatlapját és a pályázati adatlapot kitöltve, valamint a befizetés igazolószelvényét kell elküldeni a Hagyományok Háza címére (Hagyományok Háza, Népi Iparművészeti Osztály, 1251 Budapest, pf. 23.) A borítékon kérjük feltüntetni: Fazekaspályázat.
  • A pályázatot a Népi Iparművészeti Bíráló Bizottság értékeli, és az arra alkalmas tárgyaknak zsűriszámot ad. A zsűrizés díja alkotásonként 1500 Ft, melyet átutalással lehet befizetni a Hagyományok Háza bankszámlájára (10032000–01739716–00000000), külön nevezési díj nincs. A bizonylatot, kérjük, mellékeljék a zsűriadatlaphoz.
  • A pályaművek szállításáról a pályázók gondoskodnak, de a március 12-ig Körmendre beadott pályázati anyagokat felszállítjuk Budapestre. A postán feladott tárgyakért a szervezők nem vállalják a felelősséget.
  • A zsűri által kiválasztott alkotásokból a pályázatot meghirdető szervek kiállítást rendeznek Budapesten, a Hagyományok Háza Magyar Népi Iparművészeti Múzeumában. (1011 Budapest, Fő utca 6.) A pályázat eredményhirdetésére a kiállítás megnyitásakor kerül sor. A legkiemelkedőbb alkotások díjazásban részesülnek.
  • Az alkotásokat a kiállítás bontását követően lehet majd elszállítani, kivéve az Élő Népművészet kiállításra kiválogatott tárgyakat.
 
Jelentkezési határidő:

2020. július 17., mely az adatlapok és tárgyak végső leadási határideje is egyben.

A mellékelt zsűriadatlapot és jelentkezési lapot az alábbi e-mail címre IS kérjük elküldeni: polos.andrea@hagyomanyokhaza.hu.

 

Az alkotások átvételi időpontja:

Július 14., 10:00-16:00

Július 15., 10:00-16:00

Július 16., 10:00-16:00

Július 17., 10:00-14:00

 

Az alkotások átvételi  helye:

Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum, 1011 Budapest, Fő utca 6.

 

További információ:

Nagy-Pölös Andrea

a pályázat és kiállítás kurátora

néprajzkutató muzeológus

Hagyományok Háza

Magyar Népi Iparművészeti Múzeum

1011 Budapest, Fő utca 6.

+36 70 903 9376

Csatolmányok

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!