Az on­line adat­lap adat­tar­tal­ma

KÉRELMEZŐ ADATAI

  1. név (szervezet, magánszemély, kérelmező, szervezet képviselője, stb.)
  2. cím/székhely
  3. telefonszám
  4. e-mail cím
  5. koreográfus neve és címe (ha releváns)
  6. zenei szerkesztő neve és címe (ha releváns)
  7. együttes létszáma (néptáncegyüttes esetében) / együttes tagjai (népzenei együttes esetében)

ALKOTÁS ADATAI

  1. A benyújtott alkotás részletezése tájegységi, etnikai jellemzők tekintetében (ha releváns, kérjük térjen ki arra, hogy mikor és hol volt a bemutató, hányszor adta/adták elő, hányan látták (összes nézőszám)).        / Az alkotás szinopszisa, az alkotók és a főbb szereplők felsorolása (kitérve arra, hogy mikor és hol volt a bemutató, hányszor adták elő, hányan látták (összes nézőszám), fontosabb sajtómegjelenések.
  2. A bemutatandó táncok / zenék / népmese pontos forrásmegjelölése (gyűjtés helye, ideje, gyűjtő(k), adatközlő(k) neve(i); nyomtatott forrás adatai, hangfelvétel / videófelvétel / kézirat elérhetősége)
  3. Az alkotás hossza

SZAKMAI MUNKÁSSÁG, KÜLDETÉS

  1. Szakmai önéletrajz / Szakmai munkásság (max. 2500 karakter)
  2. Az alkotás előadójának küldetése, különös tekintettel annak a népi előadó-művészet továbbéltetésében betöltött szerepére, a magyar nemzeti/magyarországi nemzetiségi kulturális identitás és népművészeti hagyományok őrzésében vállalt szerepére, a kulturális érték- és mintaközvetítésre. (max. 2000 karakter)

VIDEÓMELLÉKLET

feltöltendő

Tájékoztató a videómelléklet kritériumairól és benyújtás módjáról

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!