Pá­lyá­zók kö­re

A kérelmezők népzene, néptánc és népmese szakágakban adhatják be kérelmüket, hagyományőrző, revival amatőr és hivatásos kategóriában, az alább meghatározott korhatári megkötésekkel. (Az alább ismertetett életkort a pályázónak a kérelem benyújtásának határidejéig kell betöltenie.)

  

Néptánc:

1. Néptáncos szólista / táncospár kategória, alsó korhatára: betöltött 18. életév. (Táncospárok esetében is személyenként szükséges a kérelem adatlapok kitöltése!)

2. Hagyományőrző néptáncos szólista / táncospár kategória, alsó korhatára: betöltött 18. életév. (Táncospárok esetében is személyenként szükséges a kérelem adatlapok kitöltése!)

3. Amatőr néptáncegyüttes kategória, alsó korhatára: felnőtt amatőr táncegyüttes esetén betöltött 18. év. Több korcsoportban működő néptánc műhelyek esetében az alkotás felvonultathatja az együttes több korosztályát, amennyiben az egy egész, szerkesztett mű marad. Ebben az esetben az alkotással a műhely pályázik.

4. Hivatásos néptáncegyüttes

5. Hagyományőrző néptáncegyüttes kategória, alsó korhatára: nincs megkötés

6. Gyermek néptáncegyüttes kategória, korhatári megkötése: 9-17 év között

 

Népzene:

7. Népzenei együttes kategória, alsó korhatára: betöltött 14. életév

8. Hagyományőrző népzenei együttes kategória, alsó korhatára: betöltött 14. életév

9. Népi énekegyüttes kategória, alsó korhatára: betöltött 14. életév

10. Hagyományőrző népi énekegyüttes kategória, alsó korhatára: betöltött 14. életév

11. Hangszeres szólista kategória, alsó korhatára: betöltött 18. életév

12. Hagyományőrző hangszeres szólista kategória, alsó korhatára: betöltött 18. életév

13. Népi énekes szólista kategória, alsó korhatára: betöltött 18. életév

14. Hagyományőrző népi énekes szólista kategória, alsó korhatára: betöltött 18. életév

 

Népmese:

15. Mesemondó kategória, alsó korhatára: betöltött 18. életév

 

Az alsó korhatárától eltérés csak csoportos jelentkezők esetében lehetséges, azzal a megkötéssel, hogy a társulat legfeljebb 20%-át kitevő tagok lehetnek idősebbek vagy fiatalabbak, és legfeljebb két évvel.

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!