TÁZ­LÓ

Biográfia

A budapesti Tázló együttes moldvai csángó népzenét játszik, mely energikus és magával ragadó, táncritmusai és lírai dalai a régmúlt hangulatát idézik. Kárpátokon túl élő moldvai magyarok hagyományos hangszerein muzsikálnak, a táncházakra jellemző felállásban: furulya és hegedű játssza a dallamot, amit koboz és dob kísér, mindezt az ének teszi teljessé. Immár több mint két évtizede gyűjtik, tanulják és játsszák a moldvai népzenét, nagy gondot fordítva az eredeti játékmód és stílus elsajátítására. „Muzsikánk a csángó dallamokból szabadon építkezik. Feldolgozásainkban a hagyományos zenei anyag modern hatásokkal ötvöződik” - vallják. 
A Tázló külföldi színpadokon is koncertezik, valamint Budapesten és más városokban is rendszeresen tart táncházakat. 2016-ban első díjazott táncházas zenekarként átvehették a Táncház Díjat. Meggyőződésük, hogy a csángó népzene és néptánc képes élményt és kikapcsolódást nyújtani a mai városi ember számára, a modern zenékhez szokott közönség is magáénak érezheti, a dalszövegek letisztult szimbólumai pedig mindenkit megérintenek. 

 

Diszkográfia

Első lemezük Moldvai népzene Budapestről címmel jelent meg.

Webes elérések:
Honlap
Facebook

Zenekari tagok

Za­la­eger­szeg nép­mű­vé­sze­te is be­kap­cso­ló­dik

Az idei évben az egész országra kiterjedő kulturális programsorozat indult útjára 1100 éve Európában, 20 éve az Unióban címmel, amely abból az alkalomból született, hogy 2024. július 1-jével Magyarország átvette az Európai Unió Tanácsának soros elnökségét. 

Isz­tam­bul­ban a Ma­gyar Ál­la­mi Né­pi Együt­tes

A Tiszta forrás című előadásban Guessous Majda Mária „Mesi”, a Győri Balett és a Magyar Állami Népi Együttes közösen tiszteleg Bartók munkássága, valamint a török és a magyar kulturális kapcsolódások előtt. A Tiszta forrás október 15-én este Budapest után Isztambulban, az Atatürk Kulturális Központban is debütál.

WOM­EX: A vi­lág­ze­ne leg­na­gyobb ese­mé­nye

Múlt héten zajlott a WOMEX (WORLD MUSIC EXPO) vagyis a nép- és világzene legnagyobb nemzetközi eseménye Manchesterben, ahová összesen 2600 szakember érkezett 108 országból, köztük a Hagyományok Háza négy fős delegáltjai is, akik külön standon mutatták be az intézmény tevékenységeit a zeneipari szaktekintélyeknek.

 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!