TÁZ­LÓ

Biográfia

A budapesti Tázló együttes moldvai csángó népzenét játszik, mely energikus és magával ragadó, táncritmusai és lírai dalai a régmúlt hangulatát idézik. Kárpátokon túl élő moldvai magyarok hagyományos hangszerein muzsikálnak, a táncházakra jellemző felállásban: furulya és hegedű játssza a dallamot, amit koboz és dob kísér, mindezt az ének teszi teljessé. Immár több mint két évtizede gyűjtik, tanulják és játsszák a moldvai népzenét, nagy gondot fordítva az eredeti játékmód és stílus elsajátítására. „Muzsikánk a csángó dallamokból szabadon építkezik. Feldolgozásainkban a hagyományos zenei anyag modern hatásokkal ötvöződik” - vallják. 
A Tázló külföldi színpadokon is koncertezik, valamint Budapesten és más városokban is rendszeresen tart táncházakat. 2016-ban első díjazott táncházas zenekarként átvehették a Táncház Díjat. Meggyőződésük, hogy a csángó népzene és néptánc képes élményt és kikapcsolódást nyújtani a mai városi ember számára, a modern zenékhez szokott közönség is magáénak érezheti, a dalszövegek letisztult szimbólumai pedig mindenkit megérintenek. 

 

Diszkográfia

Első lemezük Moldvai népzene Budapestről címmel jelent meg.

Webes elérések:
Honlap
Facebook

Zenekari tagok

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!