DALIN­DA

Biográfia

A DALINDA a cappella formáció autentikus és modern hangzások segítségével meséli el a női lét szakaszait. Az együttes három fiatal énekese nőies energiával hatja át a közönséget és a magyar népi dallamokat indaszerű játékossággal fogalmazzák meg. 
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népi Ének szakán kezdtek el együtt dolgozni számos autentikus és világzenei produkcióban. 2015 óta koncerteznek és azóta lehetőségük volt fellépni a legnevesebb magyarországi koncerttermekben, fesztiválokon, és nemzetközi színpadokon. 
A koncert helyszínétől függően az a cappella formáció kiegészülhet egy hangszeres trióval (Bognár András – bőgő; Halász Lehel – furulya, ütőgardon; Szabó Dániel – cimbalom) ahol a magyar népdalok és átdolgozásaik furulya, cimbalom és bőgő kísérettel szólalnak meg 
Weyer Balázs írta róluk: „Paár Julianna, Nádasdy Fanni és Tímár Sára a magyar népdaléneklés optimista jövője. Biztos alapokon, mértékkel kísérleteznek. Nemcsak a karzatnak szólnak, és nemcsak birtokolni akarják az folklóranyagot, hanem gondolnak is róla valamit, és képesek lehetnek tágabb körrel is megszerettetni a népdalokat.”

 

Diszkográfia

Debütáló lemezüket 2018-ban adták ki, amit a Fonó Budai Zeneházban mutattak be teltház előtt. Második lemezük 2020-ban jelent meg Átjárók címmel.

Webes elérések:
Facebook
Instagram

Új ki­ál­lí­tás nyílt Folk Fashi­on cí­men

A Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Folk Fashion – Divat a folklór című egyedülálló kiállítása révén igazán közelről ismerhetjük meg a magyar népművészet és a divat különleges, időtálló kapcsolatát.

Szak­mai él­mény­nap egye­te­mis­ták­nak

A néphagyomány értékeiről, a hagyományközvetítés sajátos módszertanáról szól az idén harmadik alkalommal megvalósuló Szakmai (élmény)nap a Hagyományok Házában 2025. február 21-én, amelyen gyermekkultúra mesterszakos hallgatók vesznek részt. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!