DALIN­DA

Biográfia

A DALINDA a cappella formáció autentikus és modern hangzások segítségével meséli el a női lét szakaszait. Az együttes három fiatal énekese nőies energiával hatja át a közönséget és a magyar népi dallamokat indaszerű játékossággal fogalmazzák meg. 
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népi Ének szakán kezdtek el együtt dolgozni számos autentikus és világzenei produkcióban. 2015 óta koncerteznek és azóta lehetőségük volt fellépni a legnevesebb magyarországi koncerttermekben, fesztiválokon, és nemzetközi színpadokon. 
A koncert helyszínétől függően az a cappella formáció kiegészülhet egy hangszeres trióval (Bognár András – bőgő; Halász Lehel – furulya, ütőgardon; Szabó Dániel – cimbalom) ahol a magyar népdalok és átdolgozásaik furulya, cimbalom és bőgő kísérettel szólalnak meg 
Weyer Balázs írta róluk: „Paár Julianna, Nádasdy Fanni és Tímár Sára a magyar népdaléneklés optimista jövője. Biztos alapokon, mértékkel kísérleteznek. Nemcsak a karzatnak szólnak, és nemcsak birtokolni akarják az folklóranyagot, hanem gondolnak is róla valamit, és képesek lehetnek tágabb körrel is megszerettetni a népdalokat.”

 

Diszkográfia

Debütáló lemezüket 2018-ban adták ki, amit a Fonó Budai Zeneházban mutattak be teltház előtt. Második lemezük 2020-ban jelent meg Átjárók címmel.

Webes elérések:
Facebook
Instagram

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!