DALIN­DA

Biográfia

A DALINDA a cappella formáció autentikus és modern hangzások segítségével meséli el a női lét szakaszait. Az együttes három fiatal énekese nőies energiával hatja át a közönséget és a magyar népi dallamokat indaszerű játékossággal fogalmazzák meg. 
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népi Ének szakán kezdtek el együtt dolgozni számos autentikus és világzenei produkcióban. 2015 óta koncerteznek és azóta lehetőségük volt fellépni a legnevesebb magyarországi koncerttermekben, fesztiválokon, és nemzetközi színpadokon. 
A koncert helyszínétől függően az a cappella formáció kiegészülhet egy hangszeres trióval (Bognár András – bőgő; Halász Lehel – furulya, ütőgardon; Szabó Dániel – cimbalom) ahol a magyar népdalok és átdolgozásaik furulya, cimbalom és bőgő kísérettel szólalnak meg 
Weyer Balázs írta róluk: „Paár Julianna, Nádasdy Fanni és Tímár Sára a magyar népdaléneklés optimista jövője. Biztos alapokon, mértékkel kísérleteznek. Nemcsak a karzatnak szólnak, és nemcsak birtokolni akarják az folklóranyagot, hanem gondolnak is róla valamit, és képesek lehetnek tágabb körrel is megszerettetni a népdalokat.”

 

Diszkográfia

Debütáló lemezüket 2018-ban adták ki, amit a Fonó Budai Zeneházban mutattak be teltház előtt. Második lemezük 2020-ban jelent meg Átjárók címmel.

Webes elérések:
Facebook
Instagram

Szár­nya­ló ze­nei öt­le­tek

Május 2-án ismét izgalmas zenei kísérletnek lehetünk szem- és fültanúi, a Hagyományok Háza Népzenei inkubátor programjában, ezúttal ugyanis három tehetséges és kreatív népzenész öltöztet új köntösbe egy közismert magyar népmesét, A szorgalmas és a rest leány történetét. A Cinka triót Paár Julcsi mentorálja.

Érdekel a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!