BER­KA

Biográfia

A 2008-ban alakult Berka együttes legfőképp a moldvai csángók zenéjét tolmácsolja változatos módon. E tájegység iránti elköteleződésüket a több mint egy évtizede tartó, kéthetente megrendezésre kerülő táncházsorozatukkal is bizonyítják: munkásságuk eredményeként többszáz felnőtt és gyerek táncház jöhetett létre ezidáig. A zenekar emellett nagy sikerrel koncertezik Európa-szerte. Fellépéseik alkalmával a moldvai mellett a gyimesi, a felcsíki, és a somogyi muzsikát is repertoárjukra tűzik, de szívesen játszanak középkori zenét is.
Az együttes felállása az elmúlt években sok változáson ment át, de a korábbi és a jelenleg aktív tagokra egyaránt jellemző, hogy céljukként tűzték ki a szakmai tudás és a zene iránti szeretetük megőrzését, valamint továbbadását. Ami azonban minden szakmai szempontot felülír a Berka filozófiájában, az a zenekaron belüli baráti szálak ápolása, a tagok családjának, gyermekeinek bevonása a Berka-közösségbe.

 

Diszkográfia
Szűnjék meg bánattól (2010)
Csángu országba (2012)
Felsütött a nap az égre (2014 – Karaoke DVD)
Csángó 4 évszak (2019)

 

Webes elérések:
Facebook
Instagram

Zenekari tagok

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!