BAB­RA

Biográfia

A déli szláv népek és a Balkán ezerarcú zenei hagyományait újjáélesztő Babra Budapesten, Kelet és Nyugat kelet-európai metszéspontján, a még élő tradicionális és az újító szellemű városi kultúrák örök olvasztótégelyében alakult meg. A zenekart a balkáni kultúra iránti rajongás és családi szálak fűzik a Duna mentén letelepedett déli szlávok zenéjéhez, melynek eredetiségét és lelkületét megőrizve hoznak létre a tradicionális dallamokból új zenei formákat, egyéni hangzásvilág és stílus kialakítására törekedve. A zenekar egyéniségét a tamburák egysége, a klarinét és a harmonika összhangja határozza meg, amelyre koronaként kerül az a régies hangvételű éneklésmód, amely arra az unikális és kiveszőben lévő repertoárra jellemző, amelyet ma már csak a közép-európai régióban ismernek – a nyelvet is már el-elfeledő – szerbek és más balkáni népcsoportok.
Az együttes számos nemzetközi szereplést tudhat maga mögött, de a koncertezés mellett a ma is élő Budapest környéki délszláv kulturális közösségekben is otthonra lelt, ahol zenéjével a ma is aktív táncházi élet résztvevője. A zenekar egyik legrangosabb sikerének könyvelheti el, hogy a 2020-as budapesti Womex showcase fellépőjeként állhatott színpadra a Művészetek Palotájában.

 

Diszkográfia

2019-ben jelent meg a Babra első lemeze a Fonó Records kiadásában, mely mind belföldön mind külföldön pozitív fogadtatásra lelt - a debütálást követően a World Music Charts Europe 10 legjobb albuma között szerepelt. 


 

Webes elérések 
Honlap
Facebook
Instagram

Zenekari tagok

Szár­nya­ló ze­nei öt­le­tek

Május 2-án ismét izgalmas zenei kísérletnek lehetünk szem- és fültanúi, a Hagyományok Háza Népzenei inkubátor programjában, ezúttal ugyanis három tehetséges és kreatív népzenész öltöztet új köntösbe egy közismert magyar népmesét, A szorgalmas és a rest leány történetét. A Cinka triót Paár Julcsi mentorálja.

Érdekel a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!