Pá­lyá­za­ti ki­írás „Mes­ter­por­ta” nép­mű­vé­sze­ti üz­let üze­mel­te­té­sé­re

Jelentkezési határidő
2019. június 15. 23:59

 

A Hagyományok Háza (a továbbiakban: HH) és a Népművészeti Egyesületek Szövetsége (a továbbiakban: NESZ) szakmai együttműködés keretében jelen pályázati kiírásban meghatározottak szerint pályázatot hirdet a természetben 1011 Budapest Corvin tér 6. I/4. sz. alatti, a Budapest I. kerület Budavári Önkormányzat tulajdonát képező, a HH által bérelt, nem lakás céljára szolgáló helyiség (továbbiakban: MESTERPORTA) részbeni üzemeltetése és albérletbe adása tárgyában.

 

  1. 1.       A pályázat célja

A HH és a NESZ olyan üzlethelyiség kialakítására és üzemeltetésére törekszik, amelyben méltó körülmények között, kiállításszerűen bemutatásra kerülnek és megvásárolhatóak a HH által zsűrizett PÁVA-védjeggyel ellátott alkotások, illetve egyéb, népi iparművészek által magas színvonalon előállított termékek.

 

  1. 2.       A bérleti jogviszonyra vonatkozó tájékoztatás

Tekintettel arra, hogy a pályázatban szereplő ingatlant a HH határozott idejű bérleti szerződésben bérli a Tulajdonos megbízottjától (I. kerület Budavári Önkormányzat Gazdasági Ellátó Szervezete) a HH a pályázatot határozott időre: 2023. május 31. írja ki. A HH az ingatlant több ciklusban bérelte a pályázatot megelőző időszakban is, a jelenlegi határozott idejű szerződést, annak lejártát követően is további 5 évre meg kívánja hosszabbítani. 

Az adott ingatlan területének egy részén a HH saját kiadványainak bemutatótermét rendezi be, valamint itt valósítja meg saját kiadványainak árusítását.

A kialakítandó üzlet és kiszolgáló helyiségek maximális mérete: 117 m2.

Bérleti díj összege: 1817 Ft/nm/hónap + ÁFA, amely nem tartalmazza a vezetékes gáz, víz- és csatornadíj, áramszolgáltatás és hulladékszállítás költségét.

 

A Tulajdonos (Budapest I. kerület Budavári Önkormányzat) a bérleti díj összegét évente minden alkalommal az adott év január 1-jén érvényben lévő jegybanki alapkamat mértékével megemeli. A bérleti díj emelése a Tulajdonos egyoldalú kiközlésével történik meg és nem igényel bérleti szerződésmódosítást.

 

Pályázó magasabb bérleti díj összeget is megajánlhat.

 

A Fő utcai irodai üvegfelület egyikének dekorációja a Hagyományok Háza kizárólagos joga. (Az összes kirakatfelület egyhatoda).

Az ingatlanrész Pályázónak történő albérletbe adását, a pályázat elbírálását követően a HH az ingatlan Tulajdonosával  köteles engedélyezni. 

Ennek értelmében a Pályázat elbírálását követően nyertesnek hirdetett Pályázóval a bérleti (üzemeltetési) szerződés csak a Tulajdonosi hozzájárulás HH általi kézhezvételét követően kerül megkötésre. A tulajdonosi hozzájárulás kézhezvételéről a HH haladéktalanul köteles értesíteni a Pályázót és ezzel egyidőben, de legkésőbb 3 munkanapon belül intézkedik a bérleti szerződés megkötésének kezdeményezéséről.

 

  1. 3.       Nem nyújthat be pályázatot:

3.1.    az a Pályázó, aki a nemzeti vagyonról szóló 2011. évi CXCVI. törvény 3.§ (1) bekezdés 1. pontja szerinti átlátható szervezet fogalmának nem felelnek meg,

3.2.    az a Pályázó, amely jogerős végzés alapján végelszámolás vagy csődeljárás alatt áll, illetve amely ellen felszámolási vagy egyéb megszüntető eljárás van folyamatban,

3.3.    az a Pályázó, aki nem szerepel a köztartozásmentes adózók nyilvántartásában, (lekérdező link: http://nav.gov.hu/nav/adatbazisok/koztartozasmentes/egyszeru_lekerdezes) vagy nem tud felmutatni a NAV által kiállított, köztartozás mentességét tanúsító igazolást.

 

  1. 4.       A pályázatok benyújtása: 

4.1.    A pályázatok benyújtási (postára adás) határideje: 2019. június 15.

4.2.    Egyedi bejárásra a pályáztatók biztosítanak lehetőséget előzetesen egyeztetett időpontban.

Az időpont egyeztetése Császár Attila üzemeltetési főosztályvezetővel a (+36) 30/165-5713 telefonszámon vagy az uzemeltetes@hagyomanyokhaza.hu e-mailcímen lehetséges.

 

A pályázatok a Pályázó képviseletére igazoltan jogosult személy aláírásával, egy eredeti példányban 2019. június 15-igbeérkezően nyújthatók be.

 

4.3.    Postai úton: a Hagyományok Háza levelezési címére: 1251 Budapest, Pf. 23.

 

A már postai úton feladott pályázati anyagot az igazgatas@hagyomanyokhaza.hu email címre is meg kell küldeni PDF formátumban.  

 

A borítékra kérjük ráírni: „MESTERPORTA” pályázat

 

4.4.    Az elektronikus küldés során mellékelni kell a postai feladóvény másolatát, amellyel a Pályázó igazolja, hogy a pályázati anyagot a megadott határidőben postára adta.

 

  1. 5.       A pályázat kötelező tartalmi elemei, kötelező mellékletei

A pályázatnak tartalmaznia kell:

5.1.    a hiánytalanul kitöltött pályázati adatlapot, (az Adatlap jelen Pályázati kiírás 1. számú mellékletét képezi),

5.2.    a Pályázó működési formájának megfelelő (a pályázat benyújtási napját megelőző 30 napnál nem régebbi hatályos cégkivonat vagy azzal egyenértékű dokumentumot, amely egyértelműen igazolja, hogy a Pályázó létező szervezet.

Lekérdező link egyéni vállalkozóknak: https://www.nyilvantarto.hu/evny-lekerdezo/

Lekérdező link civil szervezeteknek, alapítványoknak: https://birosag.hu/civil-szervezetek-nevjegyzeke

Lekérdező link egyéb jogi személyiséggel rendelkező gazdasági szervezeteknek: https://www.e-cegjegyzek.hu  

5.3.    a Pályázó törvényes képviselőjének közjegyző által hitelesített aláírási címpéldányát,

5.4.    a Pályázó törvényes képviselőjének nyilatkozatát arról, hogy az általa képviselt szervezet nem áll jogerős végzéssel elrendelt végelszámolás, felszámolás alatt, ellene jogerős végzéssel csődeljárás vagy egyéb a megszüntetésére irányuló, jogszabályban meghatározott eljárás nincs folyamatban, a nyilatkozat mintája jelen Pályázati kiírás 2. számú mellékletét képezi.

5.5.    az üzlet működtetésének üzleti tervét,

5.6.    marketingtevékenység koncepcióját,

5.7.    az üzemeltetést végző személy önéletrajzát,

5.8.    amennyiben van releváns üzemeltetési múltja, akkor az üzemeltető szakmai referenciáit.

 

  1. 6.       A nyertes pályázóval szembeni elvárások

6.1.    A HH-val történő engedélyezést követően kialakítja és megvalósítja a Mesterporta üzleti arculatát, az üzletbelsőt és árukészletét.

Kikötés, hogy a termékkínálat a Hagyományok Háza által zsűrizett PÁVA-védjegyes alkotásokból vagy népi iparművészek termékeiből álljon össze.

6.2.    Az üzlet kialakítása során kívánalom, hogy az kiállításszerűen mutassa be az alkotásokat.

6.3.    Az üzlet arculatát, árukészletének kialakítását a NESZ szakmai jóváhagyásával valósítja meg.

6.4.    Az üzlet számára beszerzi, bemutatja a magyar népművészet kézműves értékeit, elsősorban olyan alkotóktól, akik a NESZ tagszervezeteinek tagjai vagy rendelkeznek PÁVA-védjegyes termékekkel.

6.5.    Minden eszközzel törekszik arra, hogy az üzletet mielőbb ismertté tegye, ezért az üzlet megnyitásáról és működéséről, programjairól, valamint a termékkínálatáról folyamatosan tájékoztatja a sajtót és megfelelő kommunikációs csatornákat működtet.

6.6.     A szállodák, idegenforgalmi irodák, repterek, kulturális intézmények számára eljuttatja az üzlet szórólapját, felveszi a kapcsolatot nagykövetségekkel, a Nemzeti Turisztikai Ügynökséggel, a Külügyminisztériummal és együttműködést alakít ki velük.

6.7.    Az üzlet termékkészletéről online-katalógust készít és webáruházat működtet.

 

  1. 7.       Az üzlet üzemeltetéséből eredő előnyök, lehetőségek az üzletben

7.1.    A Hagyományok Háza és a NESZ vállalja, hogy lehetősége szerint a szakmai programjain, kitelepüléseken megjelenést biztosít a nyertes pályázónak. Ennek konkrét körülményeit, feltételeit minden esetben az adott rendezvény programjának egyeztetési feladatai keretében határozzák meg a Felek.

7.2.    A szakmai szervezetekkel, intézményekkel együttműködés megállapodás köthető, hogy az üzleti ajándékaikat a boltban vásárolják meg és üzleti, szakmai partnereiket a boltba irányítják.

7.3.    Jegyértékesítési pont kialakítása.

7.4.    A Hagyományok Házával közös marketingstratégia kidolgozása és végrehajtása.

 

  1. 8.       A pályázat befogadása

8.1.    A pályázat befogadásáról a HH minden esetben írásban is (elektronikus e-mail formájában), értesíti a Pályázókat.

8.2.    A pályázat befogadása során a HH vizsgálja, hogy, a pályázat a benyújtásra meghatározott határidőn belül került benyújtásra,

8.3.    A pályázat befogadása nem jelenti a Pályázat formai követelményeknek való teljes körű megfelelését, azaz a pályázat érvényességét!

8.4.    Amennyiben a pályázat érdemi vizsgálat nélkül elutasításra kerül, akkor formai vizsgálatra sem kerül sor.

 

  1. 9.       Hiánypótlás

9.1.    Azon pályázatok, melyek a formai bírálati szempontok valamelyikének nem felelnek meg, hiányos jelölést kapnak.

9.2.    Hiányosan és/vagy nem megfelelően kitöltött pályázat esetén a hiányosság rendezésére a pályázónak egyszeri lehetősége van, melyről a HH felszólító elektronikus levelet (e-mailt) küld a Pályázónak a hiányosságok pontos megjelölésével.

9.3.    A hiánypótlási felhívás kézhezvételétől számított legfeljebb 3 naptári nap áll a Pályázó rendelkezésére, hogy pótolja a felszólító levélben jelzett hiányosságokat.

9.4.    A hiányok nem teljes körű pótlása esetén a pályázat érvénytelennek minősül.

 

  1. 10.   A pályázati döntés

A pályázati döntést a Hagyományok Háza Főigazgatója által kijelölt szakmai bizottság javaslata alapján a Főigazgató és a NESZ vezető tisztségviselője együttesen hozza meg.

 

A szakmai bizottság összehívására, a hiánypótlások lejártát követő 3 munkanapon belül kerül sor.

A döntés meghozatala a bírálóbizottsági ülésen történik.

A döntésről jegyzőkönyv készül.

A bírálóbizottsági ülésen csak a bírálóbizottság tagjai vehetnek részt.

A bírálóbizottság a döntéshozókon kívül 5 főből áll ebből 2 főt a NESZ, 3 főt a HH delegál.

A bírálóbizottság tagjai feladataikat megbízólevél alapján látják el.

 

  1. 11.   Eredményhirdetés

A nyertes pályázatokról a Hagyományok Háza írásban értesíti a Pályázót legkésőbb a pályázati döntés meghozatalát követően 4 munkanapon belül.

A pályázati döntés eredményét a Hagyományok Háza és a NESZ honlapján is közzé teszi.

 

Hagyományok Háza honlapja: www.hagyomanyokhaza.hu

NESZ honlapja: nesz.hu

 

  1. 12.   Kapcsolattartás

 

A pályázat összeállításával kapcsolatban további információ:

Kontháné Kovács Mária
Hagyományok Háza
Főigazgatóság
Igazgatási és Ügyviteli Osztályvezető
kovacs.maria@hagyomanyokhaza.hu
(+36) 70/334-0641

 

Szakmai kérdésekben kapcsolattartásra kijelölt személy Hagyományok Háza részéről:

Név: Hont Angéla
szervezési és kommunikációs vezető
(+36) 20/209-6777
hont.angela@hagyomanyokhaza.hu

 

A helyszíni bejárással és az üzemeltetés rezsiköltségeit illetően kapcsolattartásra kijelölt személy Hagyományok Háza részéről:

Név: Császár Attila
üzemeltetési főosztályvezető
(+36) 30/165-5713
uzemeltetes@hagyomanyokhaza.hu

 

Szakmai kérdésekben kapcsolattartásra kijelölt személy NESZ részéről:

Név: Igyártó Gabriella
Beosztás: ügyvezető igazgató
(+36)30/ 966-5478
igyarto.gabriella@nesz.hu

 

Hivatali idő: Hétfő - Péntek: 10–16 óra

 

  1. 13.   Adatkezelés

A HH a kedvezményezett átláthatóságának fennállása ellenőrzése céljából, a kedvezményezett nyilatkozata alapján a nyertes pályázóval kötött szerződés megkötését követő öt évig kezeli.

13.1.     a) a nemzeti vagyonról szóló 2011. évi CXCVI. törvény (Nvt.) 3. § (1) bekezdés 1. pont a) alpontja szerinti jogállására vonatkozó adatot,

13.2.     b) ha a kedvezményezett az Nvt. 3. § (1) bekezdés 1. pont b) alpontja szerinti szervezet esetén az Áht. 55. §  ba)-be) pontjai szerinti adatokat,

13.3.     c) ha a kedvezményezett az Nvt. 3. § (1) bekezdés 1. pont c) alpontja szerinti szervezet esetén az Áht. 55. §  ca)-cf) pontjai szerinti adatokat

 

 

Csatolmányok
00202480.docx (28.49 KB)
00202481.docx (14.46 KB)

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!