Mund­rusz Ta­más­né és Ta­más

Játékkészítő

A különböző kézműves tevékenységek mindig is vonzottak, játszóházvezetői tanfolyamot végeztem. Az ott szerzett ismereteket, tapasztalatokat máig használom.

Szabadidőmben textilbabákat készítek. Babáim természetes anyagokból készülnek, gyapjúval kitömve, hajuk finom kézimunka, bennük még a szerető kéz ereje. Mindegyikük külön kis egyéniség. Óvodapedagógusként különösen is fontosnak tartom, hogy a gyerekek kezébe jó játékok kerüljenek. Ezt tekintem személyes missziómnak is… Munkám mellet készítem a babákat, valamint tanítom is ezt az örömteli kézimunkát.

Fontos számomra, hogy babáim szépek, minden részletükben precízen kimunkáltak legyenek - ezt az igényességet szeretném átadni tanítványaimnak is. Több alkalommal részt vettem a Közép- Európai Babakonferencián Győrben.

Mundrusz Tamásné

Babáimat először díszoklevéllel, majd 2002-ben a „Kocka el van vetve”, ill. 2004-ben az „ÉLET- képek” című munkáimat I. helyezéssel jutalmazták. Egyesületi tag vagyok az Apáról Fiúra Népművészeti és Kézműves Egyesületben, valamint a Dabas és Térsége Kézműves Egyesületben is. Tagja vagyok a Bababarátok Egyesületének, valamint a Kiss Áron Játéktársaságnak.

„Napjainkban ez az a babatípus, amely közel hozza a gyermekhez a mindennapi életet, ami amellett, hogy gyönyörködtet, szocializál is” - írja dr. Györgyi Erzsébet babáimról.

A fajátékok férjem, Mundrusz Tamás keze munkáját dicsérik. Igényesek, finoman kimunkáltak. A logikai játékok amellett, hogy szórakoztatnak, fejlesztő hatással is bírnak.

Pest megyében, Bugyi településen élünk.

 

Portékák

 

Ha tetszenek a termékek és vásárolna, bátran keresse fel az alkotót az alábbi elérhetőségek valamelyikén.

 

Elérhetőség:

naturababa@gmail.com

+36 70 375 9082

facebook.com/Gisel-naturababa

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!