Mund­rusz Ta­más­né és Ta­más

Játékkészítő

A különböző kézműves tevékenységek mindig is vonzottak, játszóházvezetői tanfolyamot végeztem. Az ott szerzett ismereteket, tapasztalatokat máig használom.

Szabadidőmben textilbabákat készítek. Babáim természetes anyagokból készülnek, gyapjúval kitömve, hajuk finom kézimunka, bennük még a szerető kéz ereje. Mindegyikük külön kis egyéniség. Óvodapedagógusként különösen is fontosnak tartom, hogy a gyerekek kezébe jó játékok kerüljenek. Ezt tekintem személyes missziómnak is… Munkám mellet készítem a babákat, valamint tanítom is ezt az örömteli kézimunkát.

Fontos számomra, hogy babáim szépek, minden részletükben precízen kimunkáltak legyenek - ezt az igényességet szeretném átadni tanítványaimnak is. Több alkalommal részt vettem a Közép- Európai Babakonferencián Győrben.

Mundrusz Tamásné

Babáimat először díszoklevéllel, majd 2002-ben a „Kocka el van vetve”, ill. 2004-ben az „ÉLET- képek” című munkáimat I. helyezéssel jutalmazták. Egyesületi tag vagyok az Apáról Fiúra Népművészeti és Kézműves Egyesületben, valamint a Dabas és Térsége Kézműves Egyesületben is. Tagja vagyok a Bababarátok Egyesületének, valamint a Kiss Áron Játéktársaságnak.

„Napjainkban ez az a babatípus, amely közel hozza a gyermekhez a mindennapi életet, ami amellett, hogy gyönyörködtet, szocializál is” - írja dr. Györgyi Erzsébet babáimról.

A fajátékok férjem, Mundrusz Tamás keze munkáját dicsérik. Igényesek, finoman kimunkáltak. A logikai játékok amellett, hogy szórakoztatnak, fejlesztő hatással is bírnak.

Pest megyében, Bugyi településen élünk.

 

Portékák

 

Ha tetszenek a termékek és vásárolna, bátran keresse fel az alkotót az alábbi elérhetőségek valamelyikén.

 

Elérhetőség:

naturababa@gmail.com

+36 70 375 9082

facebook.com/Gisel-naturababa

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!