Dan­kó Pis­ta ha­gya­té­ka

A Magyar Állami Népi Együttes 70 esztendeje alatt hazánk legnevesebb cigányzenészei és prímásai öregbítették a társulat hírnevét. Boross Lajos, Berki László, Oláh Jenő, Radics Ferenc és még sorolhatnánk azokat a kiválóságokat, akik hozzájárultak a sikerhez.

A koncert ebben a zenei világban gyökerezik, felmutatva a műfaj örökérvényűségét. A világ rohamosan változik körülöttünk, Dankó Pista hagyatéka azonban a ma embere számára is tud nemcsak nosztalgiát, hanem művészeti értéket és korokon átívelő üzenetet közvetíteni. A dallamok virtuóz előadása évszázadok óta fontos jellemzője ennek a muzsikának, mely különleges és egyedi kamarazenei hangzásával képes magával röpíteni a hallgatóságot. A koncerten hallhatunk operettet, verbunkokat, népdalokat és népies műdalokat egyaránt.

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Isz­tam­bul­ban a Ma­gyar Ál­la­mi Né­pi Együt­tes

A Tiszta forrás című előadásban Guessous Majda Mária „Mesi”, a Győri Balett és a Magyar Állami Népi Együttes közösen tiszteleg Bartók munkássága, valamint a török és a magyar kulturális kapcsolódások előtt. A Tiszta forrás október 15-én este Budapest után Isztambulban, az Atatürk Kulturális Központban is debütál.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!