25. Du­na Kar­ne­vál Gá­la

A Duna Karnevál negyedszázados jubileuma alkalmából az elmúlt 25 év legemlékezetesebb színpadi pillanatait idézzük fel. Válogatunk a nagyszabású gálaműsorok legsikeresebb jeleneteiből; hol a szolisztikus megfogalmazás, máskor a táncközösségre komponált részletek, a mintegy százötven táncos elsöprő energiájú előadása varázsolja el a nézőt. A művészeti együttműködésben megvalósuló különleges „best of” előadásban a Duna Művészegyütteshez és a Magyar Állami Népi Együtteshez neves hazai táncegyüttesek és zenekarok csatlakoznak.

Közreműködnek:
Duna Művészegyüttes
Magyar Állami Népi Együttes
Bem Néptáncegyüttes, Budapest
Bihari János Táncegyüttes
Tököl Délszláv Táncegyüttes
Szeged Táncegyüttes
Göncöl Zenekar
Kolo Zenekar
Pirók Zsófia és Lippai Andrea táncművészek

Vezető koreográfusok: Juhász Zsolt Harangozó Gyula-díjas, Mihályi Gábor Harangozó Gyula-díjas, érdemes és kiváló művész

Zenei vezető: Dulai Zoltán, a népművészet ifjú mestere

Az est rendezője: Mucsi János, Harangozó Gyula-díjas, érdemes művész

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Isz­tam­bul­ban a Ma­gyar Ál­la­mi Né­pi Együt­tes

A Tiszta forrás című előadásban Guessous Majda Mária „Mesi”, a Győri Balett és a Magyar Állami Népi Együttes közösen tiszteleg Bartók munkássága, valamint a török és a magyar kulturális kapcsolódások előtt. A Tiszta forrás október 15-én este Budapest után Isztambulban, az Atatürk Kulturális Központban is debütál.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!