Lo­son­czi Il­di­kó

A vásárosnaményi Beregszem Hagyományápoló Művészeti és Kulturális Egyesület tagja.

Az egyesület a hagyományápolás mellett elkötelezett híve a beregi keresztszemes kézműves mintáinak minél szélesebb körben történő bemutatásának, elnöke Herczeg Péter.

A vásárosnaményi Beregszem Egyesület alkotó közösségével közösen úgy szeretnénk a Magyar értéktárba felvett Beregi keresztszemest életben tartani a mindennapokban is, hogy ruhákat, kiegészítőket diszítünk vele. Kreatívan használjuk az alap mintákat, ötlünk ki a mindennapokban, ill. ünnepeken használható öltözékeket. Én alapvetően zsűrizésre készítek Beregi keresztszemessel futókat, terítőket, készleteket. Szeretnék hamarosan népi iparművész lenni.

Kifejezetten elgáns viseletekhez tervezünk és készítek akár zsűriztethető kiegészítőket. Próbálok természetközeli maradni az anyagválasztás tekintetében is.

Losonczi

Beregi keresztszemes hímzéssel diszített boleróval, neszeszerreé és nyakpántral neveztem a Kis fekete 20220 pályázatra.

 Tervező: Csatlósné Katalin, hímző: Losonczi Ildikó, szabó-varró: Szabóné Erzsike

 

Elérhetőség:

e-mail

 

fb

A Ha­gyo­má­nyok Há­za is „fesz­ti­vá­lo­zik”

A nyári hónapokban a Hagyományok Háza is „fesztiválozik” - a Ház színes programkínálatával számos nyári fesztiválon találkozhat a közönség, így a Gombaszögi Nyári Táborban, a Művészetek Völgye Folkudvarában, a Mesterségek Ünnepén és a Tusnádfürdőn megrendezett Tusványoson is. 

Át­ad­ták az idei Kis­jan­kó Bo­ri-dí­ja­kat

A 2025-ben immár 31. alkalommal megrendezett Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázatra idén rekordszámú pályamű érkezett, 102 alkotó 409 munkája. A népi kézművesség egyik legrangosabb szakmai eseményének számító megmérettetés kiemelkedő színvonalon zajlott. A legkiválóbb pályaművek alkotói különböző kategóriákban – köztük Hagyományos Mesterremek és Modern Míves Termék – részesültek elismerésben.

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!