Dr. Tóth­né Kő­rö­si Zsó­fia

Ötgyermekes édesanya vagyok. Családommal Zsirán élek. A kézimunkának, különösen a hímzésnek mindig is nagy szerepe volt az életemben. A höveji csipkevarrással öt éve foglalkozom. Célom a népművészet és kiemelten a höveji csipke gyönyörű motívumvilágának a mai elegáns, alkalmi viseleteken való alkalmazása. Olyan hordható, mai kor követelményeinek megfelelő, divatos darabok megtervezése és elkészítése, melyek a fiatalok igényeinek is megfelelnek.

Ruháim és csipkéim tervezésénél nagy ösztönzőerő a 18 éves nagylányom és 8 éves kislányom, valamint a saját korosztályom.

Elért eredményeim:

2017. Magyar Kézműves Remek-díj

2018. Nagykállói Nemzetközi Csipkepályázat – I. díj

2019. Komakendő, komatál program díjazottja

2019. XXIX. Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat – I. díj

dr. Tothne - höveji csipke

A höveji csipkevarrás fehér alapanyagon fehér hímzőfonallal történik, ezért nagy kihívást jelentett számomra a fekete kisestélyi elkészítése. A hímzés alapanyaga fekete organdi, melyre fekete hernyóselyem hímzőfonallal készültek a höveji csipke motívumai.

 

Elérhetőség:

e-mail

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!