Dr. Tóth­né Kő­rö­si Zsó­fia

Ötgyermekes édesanya vagyok. Családommal Zsirán élek. A kézimunkának, különösen a hímzésnek mindig is nagy szerepe volt az életemben. A höveji csipkevarrással öt éve foglalkozom. Célom a népművészet és kiemelten a höveji csipke gyönyörű motívumvilágának a mai elegáns, alkalmi viseleteken való alkalmazása. Olyan hordható, mai kor követelményeinek megfelelő, divatos darabok megtervezése és elkészítése, melyek a fiatalok igényeinek is megfelelnek.

Ruháim és csipkéim tervezésénél nagy ösztönzőerő a 18 éves nagylányom és 8 éves kislányom, valamint a saját korosztályom.

Elért eredményeim:

2017. Magyar Kézműves Remek-díj

2018. Nagykállói Nemzetközi Csipkepályázat – I. díj

2019. Komakendő, komatál program díjazottja

2019. XXIX. Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat – I. díj

dr. Tothne - höveji csipke

A höveji csipkevarrás fehér alapanyagon fehér hímzőfonallal történik, ezért nagy kihívást jelentett számomra a fekete kisestélyi elkészítése. A hímzés alapanyaga fekete organdi, melyre fekete hernyóselyem hímzőfonallal készültek a höveji csipke motívumai.

 

Elérhetőség:

e-mail

Át­ad­ták az idei Kis­jan­kó Bo­ri-dí­ja­kat

A 2025-ben immár 31. alkalommal megrendezett Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázatra idén rekordszámú pályamű érkezett, 102 alkotó 409 munkája. A népi kézművesség egyik legrangosabb szakmai eseményének számító megmérettetés kiemelkedő színvonalon zajlott. A legkiválóbb pályaművek alkotói különböző kategóriákban – köztük Hagyományos Mesterremek és Modern Míves Termék – részesültek elismerésben.

A Ha­gyo­má­nyok Há­za is „fesz­ti­vá­lo­zik”

A nyári hónapokban a Hagyományok Háza is „fesztiválozik” - a Ház színes programkínálatával számos nyári fesztiválon találkozhat a közönség, így a Gombaszögi Nyári Táborban, a Művészetek Völgye Folkudvarában, a Mesterségek Ünnepén és a Tusnádfürdőn megrendezett Tusványoson is. 

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!