Lő­rincz­né Kiss Ve­ro­ni­ka

2014-ben kezdtem komolyabban foglalkozni gyapjú felhasználásával, juhász család sarjaként. Később jelentkeztem a Hagyományok Házában indított nemez tanfolyamra, amit Jaskó Boró vezetésével sikeresen el is végeztem. Nagyon szép ez a fajta feldolgozási mód is, de tovább kerestem a lehetőségeket. A Népi Játszóházi foglalkozásvezetői képzésen találkoztam a szövéssel. Ez volt az, ami igazán megérintett. 2017-ben kezdtem el a szőnyegszövő képzést. Minél több technikát és mintát ismertetett meg Pintér Piroska, annál biztosabb voltam benne, hogy megtaláltam, amit kerestem.Szeretném felhasználni a mai kornak megfelelve ezt a természetes ősi alapanyagot. Újragondolva de megtartva a hagyományos gyökereket.

Lőrinczné

A Kis Fekete 2020 felhívásra gyapjúfonal és aranyszál behúzásával készült öv és kistáska kollekcióval pályáztam.

 

Elérhetőség:

e-mail

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!