Kiss Tün­de

Gyékényfonó Népi Iparművész, szakoktató

Az ország egyik legszebb falujában, Hollókőn élek családommal. Idegenforgalmi végzettségem van, de a kézművesség mindig közel állt hozzám. Szeretem a természetet és a természetes anyagokból készült tárgyakat, ezért kezdtem el foglalkozni velük. Elsősorban gyékénnyel és kákával dolgozom. 2008 óta folyamatos alkotásban, tervezésben vagyok. Az elmúlt években létrehoztam a tundeDesign márkát, ahol a hagyományt „fonom” össze a mai modern elvárásokkal. Szeretek kísérletezni az anyagokkal, újszerű, használható tárgyakat létrehozni, amit bárki használhat a mindennapokban, vagy viselhet akár különleges alkalmakon is. Munkáimat rendszeresen zsűriztetem, kiállításokon veszek részt velük. 2018-ban a Hungarikum pályázat – Hagyomány a divatban – keretén belül készítettem el a „Divat a természetből” ötdarabos öltözék-kiegészítő kollekciót, de ezen kívül is több alkotásom szerepelt különböző helyeken. 2019-ben megkaptam a Népi Iparművész címet.

Az alkotás öröm, harmónia, kikapcsolódás. Sok barátságot, utazást, elismerést köszönhetek neki. Munkám által sok szép helyre, különböző országokba eljutottam, ahol sokat tanultam és talán tanítottam én is. Mivel nagyon fontosnak tartom hagyományaink továbbörökítését, az alkotás mellett rendszeresen vállalok kézműves oktatást gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt. Nagyon szerencsésnek tartom magam, hogy a hobbim egyben a munkám is.

Kiss Tünde

 

A Kis Fekete 2020 pályázatra beküldött anyagom: Divat a természetből - Zöld körforgás kollekció, káka, bőrszál, fülbevalónál ékszerkellék és unakit ásvány

Kiss Tünde

 

Elérhetőség:

e-mail

www.tundedesign.hu

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Ro­ma­ni De­sign

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Romani Design egy különleges ruhakölteményét és kiegészítőit is. A most nyíló kiállítás kapcsán beszélgettünk divatról, hitről, identitástudatról Varga Erikával, a Romani Design alapítójával, művészeti vezetőjével. 

Ma­gyar Rap­szó­dia – nép­tánc­ban el­me­sél­ve

A szerelem örökérvényűsége kiapadhatatlan inspirációként van jelen a világban, legyen szó bármilyen művészeti formáról. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar Rapszódia című előadása a tánc és a zene egyetemes nyelvén, magyar paraszti hagyományainak sokszínűségén és jelenidejűségén keresztül hivatott bemutatni az ember életének legbonyolultabb, legmisztikusabb érzését. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!