Kiss Tün­de

Gyékényfonó Népi Iparművész, szakoktató

Az ország egyik legszebb falujában, Hollókőn élek családommal. Idegenforgalmi végzettségem van, de a kézművesség mindig közel állt hozzám. Szeretem a természetet és a természetes anyagokból készült tárgyakat, ezért kezdtem el foglalkozni velük. Elsősorban gyékénnyel és kákával dolgozom. 2008 óta folyamatos alkotásban, tervezésben vagyok. Az elmúlt években létrehoztam a tundeDesign márkát, ahol a hagyományt „fonom” össze a mai modern elvárásokkal. Szeretek kísérletezni az anyagokkal, újszerű, használható tárgyakat létrehozni, amit bárki használhat a mindennapokban, vagy viselhet akár különleges alkalmakon is. Munkáimat rendszeresen zsűriztetem, kiállításokon veszek részt velük. 2018-ban a Hungarikum pályázat – Hagyomány a divatban – keretén belül készítettem el a „Divat a természetből” ötdarabos öltözék-kiegészítő kollekciót, de ezen kívül is több alkotásom szerepelt különböző helyeken. 2019-ben megkaptam a Népi Iparművész címet.

Az alkotás öröm, harmónia, kikapcsolódás. Sok barátságot, utazást, elismerést köszönhetek neki. Munkám által sok szép helyre, különböző országokba eljutottam, ahol sokat tanultam és talán tanítottam én is. Mivel nagyon fontosnak tartom hagyományaink továbbörökítését, az alkotás mellett rendszeresen vállalok kézműves oktatást gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt. Nagyon szerencsésnek tartom magam, hogy a hobbim egyben a munkám is.

Kiss Tünde

 

A Kis Fekete 2020 pályázatra beküldött anyagom: Divat a természetből - Zöld körforgás kollekció, káka, bőrszál, fülbevalónál ékszerkellék és unakit ásvány

Kiss Tünde

 

Elérhetőség:

e-mail

www.tundedesign.hu

WOM­EX: A vi­lág­ze­ne leg­na­gyobb ese­mé­nye

Múlt héten zajlott a WOMEX (WORLD MUSIC EXPO) vagyis a nép- és világzene legnagyobb nemzetközi eseménye Manchesterben, ahová összesen 2600 szakember érkezett 108 országból, köztük a Hagyományok Háza négy fős delegáltjai is, akik külön standon mutatták be az intézmény tevékenységeit a zeneipari szaktekintélyeknek.

 

Isz­tam­bul­ban a Ma­gyar Ál­la­mi Né­pi Együt­tes

A Tiszta forrás című előadásban Guessous Majda Mária „Mesi”, a Győri Balett és a Magyar Állami Népi Együttes közösen tiszteleg Bartók munkássága, valamint a török és a magyar kulturális kapcsolódások előtt. A Tiszta forrás október 15-én este Budapest után Isztambulban, az Atatürk Kulturális Központban is debütál.

Za­la­eger­szeg nép­mű­vé­sze­te is be­kap­cso­ló­dik

Az idei évben az egész országra kiterjedő kulturális programsorozat indult útjára 1100 éve Európában, 20 éve az Unióban címmel, amely abból az alkalomból született, hogy 2024. július 1-jével Magyarország átvette az Európai Unió Tanácsának soros elnökségét. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!