Kiss Tün­de

Gyékényfonó Népi Iparművész, szakoktató

Az ország egyik legszebb falujában, Hollókőn élek családommal. Idegenforgalmi végzettségem van, de a kézművesség mindig közel állt hozzám. Szeretem a természetet és a természetes anyagokból készült tárgyakat, ezért kezdtem el foglalkozni velük. Elsősorban gyékénnyel és kákával dolgozom. 2008 óta folyamatos alkotásban, tervezésben vagyok. Az elmúlt években létrehoztam a tundeDesign márkát, ahol a hagyományt „fonom” össze a mai modern elvárásokkal. Szeretek kísérletezni az anyagokkal, újszerű, használható tárgyakat létrehozni, amit bárki használhat a mindennapokban, vagy viselhet akár különleges alkalmakon is. Munkáimat rendszeresen zsűriztetem, kiállításokon veszek részt velük. 2018-ban a Hungarikum pályázat – Hagyomány a divatban – keretén belül készítettem el a „Divat a természetből” ötdarabos öltözék-kiegészítő kollekciót, de ezen kívül is több alkotásom szerepelt különböző helyeken. 2019-ben megkaptam a Népi Iparművész címet.

Az alkotás öröm, harmónia, kikapcsolódás. Sok barátságot, utazást, elismerést köszönhetek neki. Munkám által sok szép helyre, különböző országokba eljutottam, ahol sokat tanultam és talán tanítottam én is. Mivel nagyon fontosnak tartom hagyományaink továbbörökítését, az alkotás mellett rendszeresen vállalok kézműves oktatást gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt. Nagyon szerencsésnek tartom magam, hogy a hobbim egyben a munkám is.

Kiss Tünde

 

A Kis Fekete 2020 pályázatra beküldött anyagom: Divat a természetből - Zöld körforgás kollekció, káka, bőrszál, fülbevalónál ékszerkellék és unakit ásvány

Kiss Tünde

 

Elérhetőség:

e-mail

www.tundedesign.hu

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!