Kiss Ágo­ta

Családomban sikerült megismerkednem a kézműves technikákkal és a népművészettel is. Táncosként kerültem közelebb a tájegységekhez, viseletekhez és a kiegészítőkhöz. Kezdetleges népi ékszereinket magunknak fűztük, később pedig elkezdtem komolyabban kitanulni ezt a mesterséget. 2018-ban kaptam meg a Népi Iparművész gyöngyfűző címet. Igyekszem nagy hangsúlyt fektetni a továbbadásra, különösen szeretem megismertetni a gyöngyfűzést és a népi ékszereinket gyerekekkel. Fontosnak tartom, hogy ez nem csak előadás hanem kézzel fogható, számukra is értelmezhető módon történjen. Alkotásaimmal szívesen veszek rész pályázatokon, ahol rendszerint elismerik munkámat. Fontos szempontként a hétköznapi viseletek ötvözését tartom a hagyományos népi ékszereinkkel, ahol a hordhatóság kiemelten fontos.

kiss ágota

A „Kis fekete” pályázatra két alkotással érkeztem. Egyik egy kárpátaljai kriza és hozzá készült egy gyöngyös öv, gyöngyös bojttal. Szép barnák modern árnyalatokkal. A másik a zöld-piros és fekete színkombinációval egy sárközi nyaksi és hozzá készült bársony öv.

kiss ágota

 

Elérhetőség:

www.kissagota.hu

e-mail

fb

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!