Ke­me­nes Ilo­na

 

Az egyetem elvégzése után beiratkoztam a Budapesti Művelődési Központ szövő képzésére. Azóta eltelt negyven év, és én máig a vetélő bűvöletében élek. Kezdetben gyapjúszőtteseket készítettem és ezt tanítottam is az akkori művelődési házak szövőszakköreiben. Később áttértem a fekvőszövőszékek használatára és a vászonszövés majd a takácsszövés vált érdeklődési köröm fókuszpontjává. Manapság nyolc- és 16 nyüstös takács szövőszékeken dolgozom és a textiliák stukturális felépítése izgat. Kedvenc témám a duplaszövés, amellyel a szövőszék adta korlátok kiterjeszthetők.

Kemenes Ilona

Pályázatom a Kis fekete 2020 projektre csíkos szövött mellény és hozzá való stóla volt.

 

 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Szak­mai él­mény­nap egye­te­mis­ták­nak

A néphagyomány értékeiről, a hagyományközvetítés sajátos módszertanáról szól az idén harmadik alkalommal megvalósuló Szakmai (élmény)nap a Hagyományok Házában 2025. február 21-én, amelyen gyermekkultúra mesterszakos hallgatók vesznek részt. 

Új ki­ál­lí­tás nyílt Folk Fashi­on cí­men

A Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Folk Fashion – Divat a folklór című egyedülálló kiállítása révén igazán közelről ismerhetjük meg a magyar népművészet és a divat különleges, időtálló kapcsolatát.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!