Ke­me­nes Ilo­na

 

Az egyetem elvégzése után beiratkoztam a Budapesti Művelődési Központ szövő képzésére. Azóta eltelt negyven év, és én máig a vetélő bűvöletében élek. Kezdetben gyapjúszőtteseket készítettem és ezt tanítottam is az akkori művelődési házak szövőszakköreiben. Később áttértem a fekvőszövőszékek használatára és a vászonszövés majd a takácsszövés vált érdeklődési köröm fókuszpontjává. Manapság nyolc- és 16 nyüstös takács szövőszékeken dolgozom és a textiliák stukturális felépítése izgat. Kedvenc témám a duplaszövés, amellyel a szövőszék adta korlátok kiterjeszthetők.

Kemenes Ilona

Pályázatom a Kis fekete 2020 projektre csíkos szövött mellény és hozzá való stóla volt.

 

 

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!