Kecs­kés Éva

Szappankészítő

Eredeti szakmám fazekas, de a családomban felmerülő bőrproblémák végül elvittek a szappankészítés irányába. Elkezdtem keresni olyan alapanyagokat és gyógynövényeket, amikről úgy gondoltam, jó lehet a bőrünknek. Végül összeállt az első szappanom, ami nem volt tökéletes, de működött. Ez fellelkesített, és megkezdődött a játék, kísérletezés az illatokkal és összetevőkkel. Egyre többen kerestek meg a kérésükkel, kívánságukkal, és lassanként elkezdtek a szappanfajták sokasodni.

Jelenleg 18 féle gyógynövényes szappant készítek. Ezek a szappanok mindig egyediek, kézzel készülnek. A szappan kiválasztásánál érdemes az illat mellett figyelembe venni, hogy milyen bőrre szeretné használni. A három alapcsoport van: normál, zsíros, száraz.

Normál bőrre: aloe, körömvirág, méz-körömvirág, rozmaring, teafa, vadgesztenye

Zsíros bőrre: akác, citrom, csalán, dió, kamilla, levendula, szilva, zöld tea

Száraz bőrre: csipkebogyó, méz, méz-glicerin, najád

növényi szappan

Ezen belül még vannak lehetőségek a különleges kérésekre, mint például a pikkelysömör… Ezekkel kapcsolatos kérdéseire szívesen állok a rendelkezésére.

Bővebben a gyógynövényes szappanok jótékony hatásáról

Jó vásárlást, szép napot önnek!

 

Portékák

 

Ha tetszenek a termékek és vásárolna, bátran keresse fel az alkotót az alábbi elérhetőségek valamelyikén.

 

 

Elérhetőség:

eva.szappan@freemail.hu

+36 30 370 6930

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!