Kecs­kés Éva

Szappankészítő

Eredeti szakmám fazekas, de a családomban felmerülő bőrproblémák végül elvittek a szappankészítés irányába. Elkezdtem keresni olyan alapanyagokat és gyógynövényeket, amikről úgy gondoltam, jó lehet a bőrünknek. Végül összeállt az első szappanom, ami nem volt tökéletes, de működött. Ez fellelkesített, és megkezdődött a játék, kísérletezés az illatokkal és összetevőkkel. Egyre többen kerestek meg a kérésükkel, kívánságukkal, és lassanként elkezdtek a szappanfajták sokasodni.

Jelenleg 18 féle gyógynövényes szappant készítek. Ezek a szappanok mindig egyediek, kézzel készülnek. A szappan kiválasztásánál érdemes az illat mellett figyelembe venni, hogy milyen bőrre szeretné használni. A három alapcsoport van: normál, zsíros, száraz.

Normál bőrre: aloe, körömvirág, méz-körömvirág, rozmaring, teafa, vadgesztenye

Zsíros bőrre: akác, citrom, csalán, dió, kamilla, levendula, szilva, zöld tea

Száraz bőrre: csipkebogyó, méz, méz-glicerin, najád

növényi szappan

Ezen belül még vannak lehetőségek a különleges kérésekre, mint például a pikkelysömör… Ezekkel kapcsolatos kérdéseire szívesen állok a rendelkezésére.

Bővebben a gyógynövényes szappanok jótékony hatásáról

Jó vásárlást, szép napot önnek!

 

Portékák

 

Ha tetszenek a termékek és vásárolna, bátran keresse fel az alkotót az alábbi elérhetőségek valamelyikén.

 

 

Elérhetőség:

eva.szappan@freemail.hu

+36 30 370 6930

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Új ki­ál­lí­tás nyílt Folk Fashi­on cí­men

A Hagyományok Háza - Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Folk Fashion – Divat a folklór című egyedülálló kiállítása révén igazán közelről ismerhetjük meg a magyar népművészet és a divat különleges, időtálló kapcsolatát.

Szak­mai él­mény­nap egye­te­mis­ták­nak

A néphagyomány értékeiről, a hagyományközvetítés sajátos módszertanáról szól az idén harmadik alkalommal megvalósuló Szakmai (élmény)nap a Hagyományok Házában 2025. február 21-én, amelyen gyermekkultúra mesterszakos hallgatók vesznek részt. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!