Ka­to­na Ani­kó

Nemezkészítő, Népi játék és kismesterségek oktatója

🎤 A kézművesség, mint létforma

📖 Készítsd magad: Nemez tűpárna

 

Gyerekkorom óta alkotok. Kezdetben a babáimnak készítettem ruhákat, s pár év múlva már a saját ruháimat is magamnak varrtam. Közgazdász diplomám van, több mint 20 évig a pénzügyi szektorban dolgoztam. Mindig hiányzott az alkotó tevékenység, az, hogy legyen kézzel megfogható, tapintható eredménye a munkámnak.

Tíz évvel ezelőtt kerültem kapcsolatba először a Hagyományok Házával, ahol népi ékszerkészítést tanultam, majd megismerkedtem a nemezeléssel. 2013-ban elvégeztem a Népi Játszóházi foglalkozásvezető tanfolyamot, utána pedig a Nemezkészítő OKJ-s képzést. Oktatóimtól - Jaskó Borótól és Németh Beától - rengeteg tudást és életre szóló élményeket kaptam. 2017-ben Népi játék és kismesterségek oktatójaként vizsgáztam.

Katona Anikó

Folyamatosan képzem magam, és kísérletezek újabb tárgyak alkotásával. Munkáimban a gyapjút gyakran társítom bőrrel és gyöngyökkel. Ez a mesterség egy végtelen kaland, játék formákkal, mintákkal és textúrákkal, ami minden napra tartogat egy kis örömet.

 

Portékák

 

Ha tetszenek a termékek és vásárolna, bátran keresse fel az alkotót az alábbi elérhetőségek valamelyikén.

 

Elérhetőség:

katona.aniko@t-online.hu

+36 30 2318823

instagram.com/katancsa/

etsy.com/uk/shop/LambeliFelt

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!