Du­csai Ág­nes Ge­or­gi­na

Ruhatervezéssel, készítéssel foglalkozom. Hitvallásom, hogy mi magyarok, itt a Kárpát-medencében örököltük őseink kincseit. Azt gondolom, ez több mint érték. Ezekből a kincsekből én a kalotaszegi színvilágot dolgoztam fel termékeimen, melyekre jellemző a minőségi alapanyag, egyszerű szabásvonal és ez a nagyon különleges motívumvilág, melynek eredménye a sajátos, egyedi termék. Ezek megalkotása számomra óriási élmény, töltekezés. Akik már viselik az általam készített termékeket, hasonló élményről számolnak be. Célom, hogy ezt a kultúrát virágoztassam, és minél több emberrel megismertessem.

Ducsai Ágota

A Kis fekete 2020 pályázatra egy szentistváni vizitke mintával díszített stólát készítettem.

 

Elérhetőség:

e-mail

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!