Dé­kány Dó­ra

Bőrműves szakoktató

Eredeti szakmám pedagógus, 1996-ban kezdtem kézművességet tanulni az akkor még Magyar Művelődési Intézetben, a későbbi Hagyományok Házában. Szerettem volna fejlődni, a gyerekekkel, felnőttekkel gazdagabb szabadidős tevékenységeket folytatni. Először gyöngyfűzést, később bőrművességet kezdtem tanítani. Mai napig is ezt teszem. A Hagyományok Háza képzése adott később is lehetőséget a továbbtanulásra. Felkészített az oktatói pályára, később a főiskolai, egyetemi évekre. Tökéletes életutat mutatott és mindig meggyőzött, biztosított, hogy érdemes továbblépegetni. Tulajdonképpen a kézművességtől vezetett az utam a mesterdiplomákig. A bőrművesség és annak tanítása lett az életfeladatom. A szakmám őrzése, átadása, újra életre keltése mai napig célom. A mindennapjaim része az alkotás, az oktatás és ennek a szervezése. Azon szerencsések közé tartozom, akiknek ez a munkája is.

 A kézműves szakmákban az elme által teremtett képeket a KÉZ teremti meg és hozza el a valóságba. Ennél jobb összhang nem is jöhet létre, hiszen egy álomból lesz használható tárgy. Az már maga a tökéletesség, hogyha mindez másokat is örömmel tölt el és gyönyörködtet, sőt még kényelmes és melegít is, ha kell. Ha alkotok, akkor kerek a világ!

Dékány Dóra

 

Elérhetőség:

+36 30 913 9911

dczako@gmail.com

De­cem­ber 6-án in­dul az Ün­nep­vá­ró for­ga­tag

Az idén december 6. és 8. között megrendezésre kerülő Ünnepváró Forgatag koncertekkel, bábelőadássokkal, ajándékkészítő műhelyekkel, mesével, gyerektáncházzal, kézműves vásárral és mesterségbemutatókkal, valamint kedvezményes kiadványárusítással várja a látogatókat. 

El­hunyt Mu­csi Já­nos

November 14-én hajnalban 76 évesen elhunyt Mucsi János Harangozó Gyula-díjas, a Magyar Érdemrend Tiszti keresztjével kitüntetett koreográfus, Érdemes művész, a Duna Művészegyüttes egykori művészeti igazgatója, a Duna Karnevál Nemzetközi Kulturális Fesztivál elnöke. 

WOM­EX: A vi­lág­ze­ne leg­na­gyobb ese­mé­nye

Múlt héten zajlott a WOMEX (WORLD MUSIC EXPO) vagyis a nép- és világzene legnagyobb nemzetközi eseménye Manchesterben, ahová összesen 2600 szakember érkezett 108 országból, köztük a Hagyományok Háza négy fős delegáltjai is, akik külön standon mutatták be az intézmény tevékenységeit a zeneipari szaktekintélyeknek.

 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!