Ven­c­zel­né Da­nyi Ju­dit

Gyöngyfűző Népi Iparművész, nemezkészítő

1982 óta foglalkozom népi kismesterségekkel, hímzéssel, szövéssel és gyöngyfűzéssel. Utóbbiból 2003-ban Népi Iparművész címet szereztem. Ez idő tájt varázsolt el a nemez csodálatos világa is. Magával ragadott az izgalmas anyag, a benne rejlő lehetőségek, valamint az, hogy ötvözhető más mesterségekkel, anyagokkal (gyöngy, hímzés, csipke, bőr, fém, stb.) is. Mindig is fontos volt számomra a megújulás, hiszem, hogy a hagyományos népművészetet megismerve, azt tiszteletben tartva, ugyanakkor a mának szóló tárgyak készítésével tudjuk a fiatalokat megnyerni, és továbbvinni ezt az egyedülálló örökséget.

Venczelné

Több rangos kiállításnak is résztvevője voltam. 2017-ben a Kitesszük a szűrét c. pályázaton különdíjat kaptam.

2019-ben pedig a Zalai Népi Design Stúdióval I. helyezést értünk el, projektvezetőként vettem részt a munkában.

2020-ban Békéscsabán pedig I. helyezést értem el.

Legutóbb 2020-ban a Fejfedő pályázaton különdíjat kaptam. Ebben az évben Dunaalmásra költöztem, ahol megnyitottam műhelygalériámat Motolla Tradíció & Design néven.

 

Elérhetőség:

e-mail

A csár­dás nyol­ca­dik örök­sé­günk!

2024. december 4-én, Paraguay fővárosában, Asunciónban az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Kormányközi Bizottságának 19. ülésszakaszán egy újabb magyar kulturális kincs nyerte el a világ figyelmét és elismerését, ami ezennel már a nyolcadik örökségünk. 

Ze­nész­port­rék – El­fújt em­lé­kek

2024. november 29-én láthatja először színpadon a Hagyományok Háza közönsége a Magyar Állami Népi Együttes új előadását Zenészportrék – Elfújt emlékek címmel, mely egy sorozat első darabjaként nemcsak a zenei örökségünket idézi meg, hanem egyúttal tisztelgés a zenészek generációi előtt, akik a dallamok révén őrizték meg kultúránk színeit. 

Új be­mu­ta­tó: Vissza a for­rá­sok­hoz!

Vissza a forrásokhoz! címmel népzenei gyökerű kompozíciókból rendez hangversenyt január 27-én a Hagyományok Háza. Bartók és Kodály darabjai mellett felcsendül Dr. Kelemen László Piros, fekete (Te Deum) című műve a Miskolci Szimfonikus Zenekar, a debreceni Kodály Kórus, Pál István Szalonna és Bandája és Pál Eszter népdalénekes tolmácsolásában, vezényel Cser Ádám. 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!