Ven­c­zel­né Da­nyi Ju­dit

Gyöngyfűző Népi Iparművész, nemezkészítő

1982 óta foglalkozom népi kismesterségekkel, hímzéssel, szövéssel és gyöngyfűzéssel. Utóbbiból 2003-ban Népi Iparművész címet szereztem. Ez idő tájt varázsolt el a nemez csodálatos világa is. Magával ragadott az izgalmas anyag, a benne rejlő lehetőségek, valamint az, hogy ötvözhető más mesterségekkel, anyagokkal (gyöngy, hímzés, csipke, bőr, fém, stb.) is. Mindig is fontos volt számomra a megújulás, hiszem, hogy a hagyományos népművészetet megismerve, azt tiszteletben tartva, ugyanakkor a mának szóló tárgyak készítésével tudjuk a fiatalokat megnyerni, és továbbvinni ezt az egyedülálló örökséget.

Venczelné

Több rangos kiállításnak is résztvevője voltam. 2017-ben a Kitesszük a szűrét c. pályázaton különdíjat kaptam.

2019-ben pedig a Zalai Népi Design Stúdióval I. helyezést értünk el, projektvezetőként vettem részt a munkában.

2020-ban Békéscsabán pedig I. helyezést értem el.

Legutóbb 2020-ban a Fejfedő pályázaton különdíjat kaptam. Ebben az évben Dunaalmásra költöztem, ahol megnyitottam műhelygalériámat Motolla Tradíció & Design néven.

 

Elérhetőség:

e-mail

A Ha­gyo­má­nyok Há­za is „fesz­ti­vá­lo­zik”

A nyári hónapokban a Hagyományok Háza is „fesztiválozik” - a Ház színes programkínálatával számos nyári fesztiválon találkozhat a közönség, így a Gombaszögi Nyári Táborban, a Művészetek Völgye Folkudvarában, a Mesterségek Ünnepén és a Tusnádfürdőn megrendezett Tusványoson is. 

Ha­gyo­mány és ele­gan­cia: Se­bes­tyén Már­ta

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór, a népművészet és a divat összefüggéseit boncolgatja. A közel 150 kiállított ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes Sebestyén Mártának azt a pompás fellépőruháját, amit 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.

Át­ad­ták az idei Kis­jan­kó Bo­ri-dí­ja­kat

A 2025-ben immár 31. alkalommal megrendezett Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázatra idén rekordszámú pályamű érkezett, 102 alkotó 409 munkája. A népi kézművesség egyik legrangosabb szakmai eseményének számító megmérettetés kiemelkedő színvonalon zajlott. A legkiválóbb pályaművek alkotói különböző kategóriákban – köztük Hagyományos Mesterremek és Modern Míves Termék – részesültek elismerésben.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!