C. Tóth Haj­nal­ka

Népművészet Mestere hímző, Gránátalma-díjas Népi Iparművész

1973 óta foglalkozom a magyar népi hímzések gazdag öltés-, motívum- és színvilágával, valamint szimbólumrendszerével. Az első években sikerült a Veszprém megyei hímzéskultúrát közkincsé tenni a balatonalmádi és veszprémi szakköri tagok segítségével. Így lett ismert a bakonyi fehér hímzés, a keresztszemes és szálán varrott hímzés. Nyugdíjba vonulásom után Balatonalmádiban Varrótű Tanoda néven nyitott műhelyt alakítottam ki, mely előzetes egyeztetés után egész évben látogatható. A műhelyben tevékenykedik a Gránátalma Hímzőkör. A műhelyben állandó kiállítás látható, részben hímzésekből, sárközi gyöngyökből valamint a Bakony és Balaton-Felvidék írott és karcolt tojásaiból.

C. Tóth Hajnalka

A Kis fekete 2020 felhívásra egy úrihímzéses övvel és illatpárnával pályáztam.

Za­la­eger­szeg nép­mű­vé­sze­te is be­kap­cso­ló­dik

Az idei évben az egész országra kiterjedő kulturális programsorozat indult útjára 1100 éve Európában, 20 éve az Unióban címmel, amely abból az alkalomból született, hogy 2024. július 1-jével Magyarország átvette az Európai Unió Tanácsának soros elnökségét. 

WOM­EX: A vi­lág­ze­ne leg­na­gyobb ese­mé­nye

Múlt héten zajlott a WOMEX (WORLD MUSIC EXPO) vagyis a nép- és világzene legnagyobb nemzetközi eseménye Manchesterben, ahová összesen 2600 szakember érkezett 108 országból, köztük a Hagyományok Háza négy fős delegáltjai is, akik külön standon mutatták be az intézmény tevékenységeit a zeneipari szaktekintélyeknek.

 

Isz­tam­bul­ban a Ma­gyar Ál­la­mi Né­pi Együt­tes

A Tiszta forrás című előadásban Guessous Majda Mária „Mesi”, a Győri Balett és a Magyar Állami Népi Együttes közösen tiszteleg Bartók munkássága, valamint a török és a magyar kulturális kapcsolódások előtt. A Tiszta forrás október 15-én este Budapest után Isztambulban, az Atatürk Kulturális Központban is debütál.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!