C. Tóth Haj­nal­ka

Népművészet Mestere hímző, Gránátalma-díjas Népi Iparművész

1973 óta foglalkozom a magyar népi hímzések gazdag öltés-, motívum- és színvilágával, valamint szimbólumrendszerével. Az első években sikerült a Veszprém megyei hímzéskultúrát közkincsé tenni a balatonalmádi és veszprémi szakköri tagok segítségével. Így lett ismert a bakonyi fehér hímzés, a keresztszemes és szálán varrott hímzés. Nyugdíjba vonulásom után Balatonalmádiban Varrótű Tanoda néven nyitott műhelyt alakítottam ki, mely előzetes egyeztetés után egész évben látogatható. A műhelyben tevékenykedik a Gránátalma Hímzőkör. A műhelyben állandó kiállítás látható, részben hímzésekből, sárközi gyöngyökből valamint a Bakony és Balaton-Felvidék írott és karcolt tojásaiból.

C. Tóth Hajnalka

A Kis fekete 2020 felhívásra egy úrihímzéses övvel és illatpárnával pályáztam.

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!