Cser­hal­mi-Sza­bó Ka­ta­lin

Csipkekészítő

Jóllehet borászati szakközépiskolában végeztem, érettségi után nem ebben a szakmában, hanem a kereskedelemben helyezkedtem el. Gyermekeim születését követően ért meg bennem az elhatározás, hogy a pedagógia felé fordulok. Pedagógus asszisztens lettem, és ezzel egy időben kezdtem a munkámban nagyon jól hasznosítható kézműves ismereteket tanulni. Népi játszóház foglalkozásvezetői oklevelet szereztem először, majd népi kézműves csipkekészítő szakirány, illetve népi játék és kismesterségek oktatója OKJ végzettséget is. Az iskolai nevelési program népművészettel, népszokásokkal, kézműves-foglalkozásokkal kapcsolatos részének kidolgozásában és megvalósításában működöm közre, illetve kollégáimat segítem ez irányú ismeretekkel a foglalkozások megtartásában.

Alkotásaim több kiállításon („Kéz-Mű-Remek” az Iparművészeti Múzeumban; Népi Iparművészeti Múzeumban; „Anyáról Leányra” Etyeken) szerepeltek, a Komatál program pályázatán munkám alkotói díjban részesült.

Egyre szilárdabb meggyőződésem, hogy a kézműves alkotást, mint elmélyülést és önátadást igénylő, értékteremtő folyamatot a mai, arra fogékony fiatal nemzedéknek is át lehet adni. Ez nekem öröm: látni őket alkotni, és látni az örömüket az alkotásuk felett. Emellett az alkotás megnyugvást, kikapcsolódást jelent számomra. 

Cserhalmi-Szabó Katalin

 

Elérhetőség:

cserhalmi.szabo@gmail.com

+36 30 296 3325

Be­mu­tat­ko­zott a Folk_ME Ka­tar­ban

Székely Levente a Hagyományok Háza képviseletében Katarba utazott, hogy részt vegyen a Global Public Diplomacy Network (GPDNet) tizedik közgyűlésén. A találkozón bemutatta a Hagyományok Háza digitális zenei oktatási programját, amely több ország érdeklődését is felkeltette, új együttműködések lehetőségét teremtve.

Ke­le­men Lász­ló Kos­suth-dí­jas

Kelemen László zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza alapítója és címzetes főigazgatója a mai napon a nemzeti ünnep alkalmából a magyar kultúra művelésének és ápolásának elismeréséért járó legmagasabb magyar állami kitüntetést, Kossuth-díjat vehetett át a hagyományos paraszti kultúra megőrzéséért, terjesztéséért kifejtett sok évtizedes művészi, tudományos és szervezési munkájának elismeréseként.

Le­gen­dás öl­tö­zé­kek: Re­gő­czy Krisz­ti­na kűr­ru­há­ja

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb tárlata, a Folk Fashion – Divat a folklór a népművészet és a divat időtálló kapcsolatára hívja fel a figyelmet. A kiállítás egyik különlegességeként Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes, világbajnok műkorcsolyázó matyómintás övvel díszített kűrruhája is megtekinthető, amit 1976-ban viselt az olimpián, amelynek műsorán akkor szerepelt először a jégtánc.

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!