Jóllehet borászati szakközépiskolában végeztem, érettségi után nem ebben a szakmában, hanem a kereskedelemben helyezkedtem el. Gyermekeim születését követően ért meg bennem az elhatározás, hogy a pedagógia felé fordulok. Pedagógus asszisztens lettem, és ezzel egy időben kezdtem a munkámban nagyon jól hasznosítható kézműves ismereteket tanulni. Népi játszóház foglalkozásvezetői oklevelet szereztem először, majd népi kézműves csipkekészítő szakirány, illetve népi játék és kismesterségek oktatója OKJ végzettséget is. Az iskolai nevelési program népművészettel, népszokásokkal, kézműves-foglalkozásokkal kapcsolatos részének kidolgozásában és megvalósításában működöm közre, illetve kollégáimat segítem ez irányú ismeretekkel a foglalkozások megtartásában.
Alkotásaim több kiállításon („Kéz-Mű-Remek” az Iparművészeti Múzeumban; Népi Iparművészeti Múzeumban; „Anyáról Leányra” Etyeken) szerepeltek, a Komatál program pályázatán munkám alkotói díjban részesült.
Egyre szilárdabb meggyőződésem, hogy a kézműves alkotást, mint elmélyülést és önátadást igénylő, értékteremtő folyamatot a mai, arra fogékony fiatal nemzedéknek is át lehet adni. Ez nekem öröm: látni őket alkotni, és látni az örömüket az alkotásuk felett. Emellett az alkotás megnyugvást, kikapcsolódást jelent számomra.
Elérhetőség:
+36 30 296 3325