Cser­hal­mi-Sza­bó Ka­ta­lin

Csipkekészítő

Jóllehet borászati szakközépiskolában végeztem, érettségi után nem ebben a szakmában, hanem a kereskedelemben helyezkedtem el. Gyermekeim születését követően ért meg bennem az elhatározás, hogy a pedagógia felé fordulok. Pedagógus asszisztens lettem, és ezzel egy időben kezdtem a munkámban nagyon jól hasznosítható kézműves ismereteket tanulni. Népi játszóház foglalkozásvezetői oklevelet szereztem először, majd népi kézműves csipkekészítő szakirány, illetve népi játék és kismesterségek oktatója OKJ végzettséget is. Az iskolai nevelési program népművészettel, népszokásokkal, kézműves-foglalkozásokkal kapcsolatos részének kidolgozásában és megvalósításában működöm közre, illetve kollégáimat segítem ez irányú ismeretekkel a foglalkozások megtartásában.

Alkotásaim több kiállításon („Kéz-Mű-Remek” az Iparművészeti Múzeumban; Népi Iparművészeti Múzeumban; „Anyáról Leányra” Etyeken) szerepeltek, a Komatál program pályázatán munkám alkotói díjban részesült.

Egyre szilárdabb meggyőződésem, hogy a kézműves alkotást, mint elmélyülést és önátadást igénylő, értékteremtő folyamatot a mai, arra fogékony fiatal nemzedéknek is át lehet adni. Ez nekem öröm: látni őket alkotni, és látni az örömüket az alkotásuk felett. Emellett az alkotás megnyugvást, kikapcsolódást jelent számomra. 

Cserhalmi-Szabó Katalin

 

Elérhetőség:

cserhalmi.szabo@gmail.com

+36 30 296 3325

De­cem­ber 6-án in­dul az Ün­nep­vá­ró for­ga­tag

Az idén december 6. és 8. között megrendezésre kerülő Ünnepváró Forgatag koncertekkel, bábelőadássokkal, ajándékkészítő műhelyekkel, mesével, gyerektáncházzal, kézműves vásárral és mesterségbemutatókkal, valamint kedvezményes kiadványárusítással várja a látogatókat. 

El­hunyt Mu­csi Já­nos

November 14-én hajnalban 76 évesen elhunyt Mucsi János Harangozó Gyula-díjas, a Magyar Érdemrend Tiszti keresztjével kitüntetett koreográfus, Érdemes művész, a Duna Művészegyüttes egykori művészeti igazgatója, a Duna Karnevál Nemzetközi Kulturális Fesztivál elnöke. 

WOM­EX: A vi­lág­ze­ne leg­na­gyobb ese­mé­nye

Múlt héten zajlott a WOMEX (WORLD MUSIC EXPO) vagyis a nép- és világzene legnagyobb nemzetközi eseménye Manchesterben, ahová összesen 2600 szakember érkezett 108 országból, köztük a Hagyományok Háza négy fős delegáltjai is, akik külön standon mutatták be az intézmény tevékenységeit a zeneipari szaktekintélyeknek.

 

Érdekli a többi műsor?

Iratkozzon fel hírlevelünkre, és értesüljön elsőként rendezvényeinkről, képzéseinkről!